کارگران کارخانه فولاد همدان

رئیس‌هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی‌فارس با بیان اینکه متاسفانه قدرت خرید کارگران نسبت به سال‌های گذشته ۷۰ درصد کاهش یافته است، افزود: باتوجه به اینکه حقوق حدود ۶۵ درصد از کارگران بازنشسته کمتر از سه میلیون تومان است و خط فقر هم توسط مسئولان ۶ میلیون تومان اعلام شده به این نتیجه می‌رسیم که ۷۰ درصد از بازنشستگان پائین تر از خط فقر قرار دارند.

به گزارش پیام خبر، علی راستگو در جلسه با مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان فارس با اشاره به اینکه بیمه درمان از جمله اقدامات مناسب سازمان‌تامین اجتماعی است، گفت: خوشبختانه سازمان تامین اجتماعی توانسته تمام بدهی‌های کلیه سازمان‌ها و وزارت بهداشت را پرداخت کند.

رئیس‌هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی‌فارس افزود: اگرچه دفترچه بیمه افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در سال های گذشته به یک برگ کاغذ تبدیل شده بود اما با اقدامات انجام شده بسیاری از بیمارستان های شهر ما و بخش خصوصی تلاش می‌کند که با زیر مجموعه های سازمان تامین اجتماعی قرار داد منعقد کنند.

وی افزود: همسان سازی حقوق بازنشستگان از دیگر اقدامات مناسب بود که فعالان کارگری و بازنشسته ها توانستند پس از یک دهه تلاش این بخش را وارد مرحله عملیاتی کنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر فارس با انتقاد از تبعیضی که در پرداخت وام بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری  وجود دارد ادامه داد: اگرچه تمام اندوخته های سازمان تامین اجتماعی در بانک رفاه کارگران است اما متاسفانه این قشر برای دریافت وام سه الی ۴ میلیونی باید ساعت ها در صف های طولانی بانک منتظر بمانند.

علی راستگو در ادامه افزود: متاسفانه بعضی از  شرکت ها و کارخانجات با اعمال فشار به سازمان تامین اجتماعی خواستار نپرداختن حق بیمه پرسنل و کارگران به این سازمان هستند که این مهم باعث ایجاد برای سازمان تامین اجتماعی و در نهایت جامعه کارگران و بازنشسته ها می شود.

منبع: ایلنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.