کد خبر: 6255
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با مدیریت حوزه علمیه فارس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: امروزه بیش از پیش به اهمیت گفتمان فقه هنر نیازمندیم. این نیازمندی دو سویه است و هم حوزه‌های علمیه می‌توانند برای فرهنگ‌سازی و نهادینه‌سازی فرهنگ دینی از ابزار هنر بیشتر و حرفه‌ای‌تر بهره گیرند و هم هنرمندان با شناخت فقه هنر می‌توانند از آسیب‌های محتوایی بیش از پیش دور شوند.

به گزارش پیام خبر؛ نخستین نشست هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با مدیریت حوزه‌های علمیه استان فارس با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی این اداره کل و حجت‌الاسلام محمد استوارمیمندی، مدیریت حوزه‌های علمیه فارس، حجت‌الاسلام محمدجعفر جوشن، معاون تبلیغ و امور فرهنگی در دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

در این نشست زمینه‌های هم‌پوشانی کارکردی و راه‌های هم‌افزایی و همکاری بیشتر برای رشد فرهنگی و هنری به ویژه در زمینه‌های دینی دو نهاد بررسی شد.

حجت‌الاسلام محمد استوارمیمندی در این نشست با تسلیت ایام سوگواری حسینی گفت: امسال مردم و هیآت مذهبی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات و حوزه‌های علمیه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شکوه بیشتری به سوگواری‌های حسینی دهه نخست محرم دادند و دشمنان را که آماده بودند تا این آیین‌ها را دست‌آویز خود برای تهاجم و حمله به مقدسات مردم قرار دهند، ناکامی کشاندند.

استوار میمندی ادامه داد: تعامل و همکاری حوزه‌های علمیه با نهادهای فرهنگی و هنری، بسترساز بهره‌برداری بیشتر از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه و نهادهای فرهنگی و هنری برای نهادینه‌سازی فرهنگ دینی و آشنایی دوسویه خواهد بود.

صابر سهرابی هم در این نشست با تسلیت سوگ حسینی و تقدیر از مبلغان دینی که در دهه نخست محرم در کنار مردم و هیآت توانستند شکوه و عظمت ویژه‌ای از تعظیم شعائر دینی را نشان دهند، گفت: فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه‌های گوناگونی دارد که هم‌پوشانی کارکردی با حوزه‌های علمیه دارند. همچون کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد که در سراسر استان، بازوی توانمند فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: امروزه بیش از پیش به اهمیت گفتمان فقه هنر نیازمندیم. این نیازمندی دو سویه است و هم حوزه‌های علمیه می‌توانند برای فرهنگ‌سازی و نهادینه‌سازی فرهنگ دینی از ابزار هنر بیشتر و حرفه‌ای‌تر بهره گیرند و هم هنرمندان با شناخت فقه هنر می‌توانند از آسیب‌های محتوایی بیش از پیش دور شوند.

در پایان این نشست بهروز مرامی جدید به عنوان نماینده فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و محمدجعفر جوشن نیز به عنوان نماینده حوزه‌های علمیه فارس برای تدوین تفاهم‌نامه همکاری معرفی شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.