کد خبر: 6257
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۶
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
نشست خبری مجتبی زوربخش رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: شهرداری شیراز با تاکید بر اهمیت گسترش فرهنگ دوچرخه سواری، پیشنهاد راه‌اندازی اداره دوچرخه را به وزارت کشور داده است.

«مجتبی زوربخش»، امروز (پنج شنبه 13 شهریور) در دیدار با رئیس و اعضای هیئت رئیسه دوچرخه سواری فارس گفت: به زودی شاهد راه‌اندازی اداره دوچرخه در شهرداری شیراز خواهیم بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز افزود: شهرداری شیراز با تاکید بر اهمیت گسترش فرهنگ دوچرخه سواری، پیشنهاد راه‌اندازی اداره دوچرخه را به وزارت کشور داده است.

وی اضافه کرد: شهرداری شیراز، مطالعات جامع انجام شده در حوزه حمل و نقل را می تواند برای بررسی سهم دوچرخه‌های مالکیتی در مناطق خاص شهر در اختیار هیئت دوچرخه سواری استان قرار دهد.

زوربخش از تهیه و تدوین اپلیکیشن دوچرخه سواری در سازمان فرهنگی شهرداری شیراز خبر داد و بیان کرد: برای راه‌اندازی اداره دوچرخه، مسیرهایی احداث شده و مسیرهای دیگری نیز در حال احداث است و برای ایجاد زیرساخت از سرمایه گذار نیز درخواست شده است.

وی با ابراز رضایت از واگذاری کانکس‌های دوچرخه سواری شهرداری به هیئت دوچرخه سواری استان گفت: برای این کار باید جنبه‌های حقوقی و مالی متناسب با آئین‌نامه‌های مالیاتی بررسی شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز تاکید کرد: در این طرح از ظرفیت متخصصان هیئت دوچرخه سواری برای اجرای مسیرها استفاده خواهد شد از نظر هیات دوچرخه سواری استفاده خواهد شد.

«محمدجواد کشاورز»، رئیس هیات دوچرخه سواری فارس نیز در این جلسه خواستار حمایت همه جانبه شهرداری شیراز در خصوص اجرای آئین نامه شهر ملی دوچرخه شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.