کد خبر: 6258
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۸
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
حیدر اسکندرپور - افتتاح چند پروژه شهرداری شیراز

شهردار شیراز گفت: بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه در بافت تاریخی و فرهنگی شیراز در حال اجراست.

به گزارش پیام خبر، «حیدر اسکندرپور» در انعقاد تفاهم نامه همکاری مابین شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه در بافت تاریخی و فرهنگی شیراز در حال اجراست.

شهردار شیراز افزود: همکاری و ارتباط بین این نهادها موجب تسریع در انجام پروژه ها و بهبود وضعیت و رونق دوباره بافت تاریخی فرهنگی شیراز می شود.

وی با یادآوری بهره برداری از پروژه های مختلف در بافت تاریخی بیان کرد: در سال ۹۸ اقدامات و پروژه های مناسبی را در بافت تاریخی فرهنگی شیراز با همکاری اداره کل میراث فرهنگی انجام دادیم.

شهردار شیراز در خصوص پروژه زندیه گفت: این پروژه به علت اختلاف نظر بین مشاورین و دستگاه‌های ذیربط طی سال های گذشته متوقف شده بود اما با همکاری نزدیک بین 2 نهاد شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تلاش داریم این پروژه هر چه سریعتر به مرحله اجرا برسد.

اسکندرپور همچنین از تدوین لایحه حمایت از دفاتر گردشگری و در نظر گرفتن تخفیف عوارض برای این گروه شغلی که به علت شیوع ویروس کرونا متحمل ضرر شده اند، خبر داد.

«مصیب امیری» نیز در آئین انعقاد این تفاهم نامه گفت: شورای اسلامی شهر شیراز، ضامن اجرای تفاهم نامه همکاری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با اشاره به اقدامات شهرداری در بافت تاریخی - فرهنگی شیراز افزود: شهرداری شیراز فعالیت های ارزنده ای را در این بافت ارزشمند انجام داده است و این تفاهم نامه امکان همکاری بیشتر بین این سه نهاد را فراهم می آورد.

گفتنی است، تفاهم نامه همکاری سه جانبه به امضای ریس شورای اسلامی شهر شیراز، شهردار شیراز و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس در صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز رسید.

موضوع این تفاهم نامه افزایش همکاری های سه جانبه و اراه خدمات متقابل در زمینه های مدیریت یکپارچه شهری، استفاده از ظرفیت ها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری طرفین در حفظ، مرمت و احیای بناها و محدوده های دارای ارزش تاریخی و میراثی در راستای ارتقای کیفیت فضاهای شهری و بازآفرینی اماکن و محدوده های مورد نظر با استفاده از ابزارهای مختلف و ... است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.