کد خبر: 6275
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز مجموع موارد شناسایی شده از ابتدا تاکنون در فارس را ۴۴ هزار و ۶۲۸ مورد اعلام کرد و گفت: گزارش آمار تجمعی ابتلا به کرونا در شهرهای مختلف استان از ابتدا تاکنون نشان می دهد، شهر شیراز با ۲۰ هزار و ۳۵۳ مورد ابتلا در رتبه نخست قرار دارد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، مجموع موارد شناسایی شده از ابتدا تاکنون در فارس را ۴۴ هزار و ۶۲۸ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۴۱ هزار و ۹۲۱ مورد، معادل ۹۴ درصد، با بهبودی کامل از مراکز درمانی استان مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از بستری ۶۹۶ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان خبر داد که ۸۱ نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی همچنین از مرگ پنج هم استانی طی ۲۴ ساعت گذشته در اثر ابتلا به کروناویروس خبر داد و گفت: با افزوده شدن این تعداد، مجموع موارد جانباختگان این بیماری از ابتدای شیوع بیماری تا نیمه شهریور به ۸۴۴ مورد افزایش یافت.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به روال روزهای شنبه هر هفته، گزارشی از آمار تجمعی ابتلا در شهرهای مختلف استان از ابتدا تاکنون ارائه داد که در این گزارش، شهر شیراز با ۲۰ هزار و ۳۵۳ مورد ابتلا در رتبه نخست قرار دارد.

در این گزارش آمار کازرون با هزار و ۸۷۱ مورد؛ مرودشت با هزار و ۴۰۹ مورد؛ داراب با ۹۳۶ مورد؛ کوار با ۷۵۶ مورد؛ لامرد با ۷۵۵ مورد؛ قیروکارزین با ۷۴۴ مورد؛ آباده با ۶۲۱ مورد؛ زرین دشت با ۶۱۷ مورد؛ فیروزآباد با ۵۴۳ مورد؛ ممسنی با ۵۳۲ مورد؛ مهر با ۴۶۸ مورد؛ زرقان با ۴۰۹ مورد؛ سپیدان با ۳۹۳ مورد؛ استهبان با ۳۷۶ مورد؛ کوه چنار با ۳۶۵ مورد؛ فراشبند با ۳۳۴ مورد؛ اقلید با ۳۳۱ مورد؛ پاسارگاد با ۲۸۰ مورد؛ خرم بید با ۲۶۳ مورد؛ نی ریز با ۲۲۳ مورد؛ رستم با ۱۷۴ مورد؛ سروستان با ۱۵۴ مورد؛ خرامه و ارسنجان هرکدام با ۱۳۹ مورد؛ بیضا با ۱۲۸ مورد؛ بوانات با ۱۱۸ مورد؛ سرچهان با ۶۲ مورد و بختگان با ۵۸ مورد در رتبه های بعدی این جدول قرار گرفته و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.

دکتر همتی بار دیگر از عموم مردم استان فارس خواست تا نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی دقت نظر ویژه داشته باشند تا بتوانیم با مشارکت دسته جمعی شاهد ریشه کنی این بیماری باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.