کد خبر: 6301
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
حیدر اسکندرپور در مراسم آغاز به کار ستاد سفرهای نوروزی شهرداری شیراز

شهردار شیراز گفت: در اجرای پروژه باباکوهی، شهرداری شیراز و ارتش با یکدیگر همکاری دارند و ارتش نیروی زمینی فارس نیز پیشنهاد داده تا باغ تخت شیراز به صورت قدیمی احیا شده و در اختیار گردشگران قرار بگیرد.

به گزارش پیام خبر، «حیدر اسکندرپور» دیروز (یکشنبه 16 شهریور) در مراسم آغاز عملیات اجرایی فضای شهری باباکوهی گفت: در اجرای این پروژه شهرداری شیراز و ارتش با یکدیگر همکاری دارند و ارتش نیروی زمینی فارس نیز پیشنهاد داده تا باغ تخت شیراز به صورت قدیمی احیا شده و در اختیار گردشگران قرار بگیرد.

شهردار شیراز افزود: امیدواریم که در کوتاهترین زمان ممکن این طرح به مرحله اجرا برسد و شاهد افزایش نشاط در شهر شیراز و برای مردم شیراز باشیم.

امیر «ابوالقاسم رضایی» نیز در این مراسم گفت: قلب مسئولان شیراز برای عمل به مسئولیت خود در قبال شهروندان می تپد.

فرمانده ارشد آجا در فارس و کهگیلویه و بویر احمد افزود: این عملیات در منطقه با زیبایی اجرا خواهد شد و پیشنهاد آجا در این زمینه مورد استقبال و توجه شهرداری و شورای اسلامی شهر و شهردار منطقه سه قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران برای مردم هر کاری را درنگ انجام می دهد و نمونه آن در بحث تحرک خودروهای پارک مشروط است که تنها با اجازه معاونت عملیات نیروی زمینی می توان آنها را حرکت داد اما تنها در هنگام کمک به مردم نیاز به دستور ندارد.

امیر رضایی تصریح کرد: بزرگترین دستاورد ما تحقق شعار «ارتش فدای ملت است» و لباس و خون رگ ما در خدمت مردم و نشاط مردم است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در گزارش سالانه ارتش بر نشاط کارکنان ارتش نیز تاکید مداوم دارد و اینکه در شرایطی که دشمن در شرایط تحریم، چشم کار فرهنگی و شادی ما را ندارد، شهرداری شیراز و شورای اسلامی شهر شیراز و ... کارهای خوبی انجام می دهند، قابل تقدیر است.

امیر رضایی تاکید کرد: فرصت مسئولان مثل شب قدر کوتاه است و باید از آن برای خدمت به مردم بیشترین استفاده را داشته باشند.

«سید عبدالرزاق موسوی»، نیز در مراسم آغاز عملیات اجرایی فضای شهری باباکوهی گفت: پروژه های شهری با کمیت و کیفیت بیشتر و کمتر به دست مدیرانی از گذشته تا به حال رقم خورده اند و باز هم رقم خواهند خورد اما توفیق خدمت و امانتداری مردم بسیار مهم است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: اگر مردم خوب شیراز به ما رای نمی دادند، افراد، شهردار و مدیران دیگری انتخاب می شدند و پروژه ها به هر شکل رقم می خورد اما امروز توفیق انجام این امور به ما تعلق گرفته است.

وی اضافه کرد: هر مدیری در سمت خود فرصت امتحان و آزمایش شدن دارد که باید آن را غنیمت بدارد و به پاس این توفیق به مردم، بیشتر خدمت کند و خستگی ناپذیری یک مدیر در تلاش شبانه روزی در واقع حداکثر استفاده برای خدمت به مردم است.

موسوی تصریح کرد: منطقه سه شهرداری چشم و چراغ شیراز است و آرامگاه «سعدی» و «حافظ» به عنوان افتخار فارسی زبانان و جهان اسلام را در خود دارد و انجام اقدامات و به ثمر رسیدن طرح ها در مناطق مختلف شهر شیراز پاداشی برای مدیران است که علاوه بر رضایت مردم، رضایت خداوند را نیز در پی دارد.

«مسعود طهماسبی» با حور در این مراسم گفت: بیش از 20 پروژه فضای شهری اخیرا در شیراز طراحی شده است که «باباکوهی» یکی از آنهاست که به مرحله کلنگ زنی رسیده است.

شهردار منطقه سه شیراز افزود: با یک نگاه گذرا در منطقه سه، علاوه بر بازسازی فضای اطراف آرامگاه های سعدی و حافظ در سایر نقاط این منطقه نیز انجام این بازسازی ها امروز مشهود است.

وی اضافه کرد: پیاده سازی و لوله گذاری از خیابان «حر»،  تا خیابان «فضیلت» انجام شده و از خیابان «تختی» تا دروازه «اصفهان» و تا دروازه «قرآن» و «زیبا شهر» و «رکن آباد» پروژه های متعددی در سطح منطقه فعال است که پیامد نگاه ویژه شورای اسلامی شهر به توازن امکانات در تمامی مناطق شهر شیراز است.

طهماسبی تصریح کرد: منطقه سه شیراز به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است و به گفته شهردار شیراز، حساس ترین منطقه شهری است.

وی ادامه داد: از پروژه های فعال منطقه، اتصال شهرک «سعدی» به کمربندی شرق شیراز است که به صورت جدی پیگیری می شود و سامان دهی محور خرامه نیز به انجام می رسد.

طهماسبی اضافه کرد: تعیین تکلیف خیابان «حاج عزت الله» که سه دوره شورای اسلامی شهر شیراز پیگیر آن بود ، امروز تملک و دفع آب های سطحی آن در 2 فاز انجام شده و جابجایی شبکه برق نیز به انجام خواهد رسید که در ادامه آن بهسازی اطراف آرامگاه «سعدی» نیز تکمیل خواهد شد.

وی از افزایش سرانه فضای سبز منطقه سه خبر داد و گفت: در راستای احداث 10 پارک که از ابتدای سال مقرر شده بود عملیات اجرایی سه پارک بالای 40 درصد در حال انجام است که با اجرای آنها پنج هکتار فضای سبز به سرانه فضای سبز منطقه سه افزوده خواهد شد.

شهردار منطقه سه شیراز ادامه داد: احداث پیست دوچرخه سواری که حدود سه کیلومتر در ارتفاعات کوهستان «نور» بالای 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در دهه فجر به افتتاح خواهد رسید.

طهماسبی اضافه کرد: در دفع سیلاب بیش از 15 کیلومتر لوله گذاری در منطقه سه در هشت ماه گذشته انجام شده است و تا پایان سال به 20 کیلومتر افزایش خواهد یافت که منطقه سه را از بابت سیلاب تضمین می کند.

وی عنوان کرد: شروع محور«عرفان» که فاز اول آن کلنگ زنی شده و امروز فاز دوم آن از زیر گذر «علی بن حمزه (ع)» تا دروازه اصفهان عملیات عمرانی شروع خواهد شد.

طهماسبی با اشاره به اجرای پیاده روسازی در نقاط مختلف این منطقه بیان کرد: امروز شهرها با خیابان های پیاده آنها شناخته می شود و نقش مهمی پیاده راه ها  در محیط شهری، فعالیت در محیط شهری و تعاملات شهری دارند.

وی تصریح کرد: فضای شهری «باباکوهی» یکی از پروژه های شاخص شهرداری شیراز در منطقه سه است که فاز اول آن از بلوار «آزادی» تا بلوار «جمهوری» ادامه خواهد یافت و فاز دوم با احداث پل سبز بر محور «جمهوری» و ارتباط فاز اول به مجموعه باباکوهی که به آرامگاه «باباکوهی» منتهی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل