کد خبر: 6303
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نمایش ناخوانده

آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

به گزارش پیام خبر؛ با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و اینکه استان فارس در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد انجمن هنرهای نمایشی فارس جشنواره تئاتر استانی ۹۹ را به شکلی دیگر برگزار می‌کند.

احمد وامق گفت: امید آن داریم به زودی شرایط کرونا تغییر کند و روند کارهای هنری و نمایشی استان به چرخه پیش بازگردد.

وی افزود: برگزاری جشنواره تئاتر استانی از برنامه‌های مستمر و سالانه انجمن هنرهای نمایشی در کشور است. هر ساله این جشنواره با اعلام فراخوان در بهار آغاز و با تمرین گروه‌های نمایشی ادامه پیدا می‌کرد. امسال به دلیل شرایط ویژه کرونا انجمن هنرهای نمایشی نمی‌تواند جشنواره برگزار نماید و تخصیص بودجه جشنواره به بهبود زیرساخت‌ها و کارکردهای آموزشی داده شد؛ از این رو فراخوانی هم در این باره داه نشد. اما پس از بحث و بررسی در هیات رییسه انجمن با معاونت هنری و رییس گروه هنری اداره کل تصمیم بر این شد که جشنواره برگزار شود.

وامق با بیان اینکه عدم برگزاری جشنواره منجر به توقف فعالیت هنرمندان و همچنین متضرر شدن استان در کشور بود ادامه داد: تصمیم بر این شد با توجه به ابلاغ ستاد استانی کرونا و در اختیار قرار نداشتن مکان مناسب برای تمرین گروه‌های نمایشی و همچنین بخشنامه مرکز هنرهای نمایشی برای فرستادن نمایش‌های برگزیده تا آذر ماه، جشنواره بصورت مجازی برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فجر شرایط ویژه‌ای برای برگزاری جشنواره پیشنهاد کرد، بیان داشت: آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

رییس انجمن هنرهای نمایشی فارس یادآور شد: تمامی گروه‌های نمایشی استان که در سال ۹۸ تا مهرماه ۱۳۹۹ نمایشی را در اجرای عموم و یا در مرحله بازبینی آماده اجرا داشتند می‌توانند سه نسخه از فیلم اجرای خود جهت بازبینی را به دبیرخانه تحویل دهند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اداره کل و انجمن هیچگونه تعهدی در باره اختصاص مکان تمرین به گروه‌ها ندارد افزود: به دلیل شرایط ویژه استان در همه‌گیری کرونا این جشنواره بصورت کاملاً مجازی و با استفاده از فیلم‌های ضبط شده گروه‌ها بازبینی و داوری خواهد شد.

گفتنی است اگر آثار دریافتی دبیرخانه کمتر از ۱۵ فیلم باشد، مستقیما داوری خواهند شد. اگر آثار ارسالی بیش از ۱۵ فیلم باشد در مرحله نخست بازبینی و پس از انتخاب اولیه آثار نهایی داوران منخب کشوری  و بین ۱ تا ۳ اثر به تهران معرفی خواهد شد.

کیفیت تصویربرداری با توجه به امکانات موجود در نظر گرفته خواهد شد و نقشی در داوری و نظر داوران ندارد. اما ترجیح بر این است که  هنرمندان نسخه‌های با کیفیت را برای دبیرخانه ارسال کنند. داوران آثار را با حضور نماینده انجمن هنرهای نمایشی و با توجه به موارد فنی نمایشی ارزیابی خواهند کرد.

آثار برتر در آذر ماه در پلتفرم اینترنتی اکران و قابل تماشا برای عموم خواهد بود و سال آینده با اتمام شرایط کرونا، گروه‌های نمایشی می‌توانند همانند گذشته در این رویداد هنری شرکت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.