کد خبر: 6311
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از شهرستان اوز

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز با اشاره به کارکردهای بسیار این شهرستان در زمینه کتاب‌خوانی و مانایی این شهرستان در جمع برگزیدگان پایتختی کتاب ایران و همچنین ورود به شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور از عزم فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اوز برای رسیدن به مرحله پایانی جشنواره مد و لباس کشور خبر داد.

به گزارش پیام خبر؛ غلامرضا یوسفی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در سفر یک روزه خود به شهرستان اوز، از خانه فرهنگ اوز (سرای زرنگار) بازدید و به بررسی مسایل و مشکلات فرهنگ و هنر این شهرستان پرداخت.

یوسفی‌نژاد درباره کارکردها، برنامه‌ها، گزارش و مستندسازی زیرمجموعه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باوجود مشکلات اقتصادی کشور به ویژه در زمینه‌های فرهنگی و هنر همه توان‌مان را برای کارآمدی و رشد فعالیت‌های فرهنگی و هنری به کار گرفتیم.

وی ادامه داد: با کمک دولت و خیرین، تلاش داریم تا زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در شهرستان‌های جنوب فارس فراهم شود.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در سال‌های گذشته فرهنگ و ارشاد اوز، کارکرد زیادی در زمینه رشد کتابخوانی داشت و توانستند با همکاری و هماهنگی‌هایی که با نهادها و دستگاه‌های دیگر داشتند، همواره این نام این شهرستان را در میان ده شهر برتر پایتختی کتاب ایران بیاورند. از این رو بر خود لازم می‌دانم تا از پیگیری و تلاش‌های کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان قدردانی نمایم.

در این بازدید همچنین دیگر فعالیت‌های فرهنگی و هنری همچون برگزاری کلاس‌های آموزشی، جشنواره‌ها، سمینارهای مجازی و دیگر کارکردهای انجمن‌های فرهنگی و هنری در شش ماهه گذشته که با همه‌گیری بیماری کرونا همراه شد، نیز بررسی شد.

فروغ هاشمی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز نیز در این دیدار گفت: ویروس کرونا، برنامه‌های فرهنگی و هنری و هنرمندان ما را با مشکل روبرو کرد. این بمیاری آسیب‌های بسیاری را به فرهنگ و هنر وارد نمود. هرچند کلاس‌ها با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌گردد و جشنواره‌ها، سمینارها و مسابقات در فضای مجازی گاه بیش از پیش، در حال انجام است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز با اشاره به کارکردهای بسیار این شهرستان در زمینه کتاب‌خوانی و مانایی این شهرستان در جمع برگزیدگان پایتختی کتاب ایران و همچنین ورود به شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور از عزم فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اوز برای رسیدن به مرحله پایانی جشنواره مد و لباس کشور خبر داد.

یوسفی‌نژاد همچنین از دفتر انجمن هنرهای نمایشی، موسیقی، تجسمی، علمی و فرهنگی تاگاره، سنتی و دبیرخانه پایتخت کتاب بازدید و بازدید نمود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.