کد خبر: 6314
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
اعتیاد

رئیس امور آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی کشور تشویق فرزند به مصرف مواد مخدر را مصداق کودک‌آزاری دانست و گفت: امکان سلب حضانت از پدری که دختر خود را به مصرف مواد تشویق می‌کند، درصورتی که قاضی حکم دهد، وجود دارد.

به گزارش پیام خبر،محمود علیگو در حال حاضر با همکاری پلیس فتا در حال پیگیری فیلم منتشر شده ای در فضای مجازی هستیم که در آن پدری به دختر خردسال خود طریقه مصرف مواد را یاد می دهد و او را تشویق به انجام این کار می کند.

وی ادامه داد: درصورتی که این دختربچه شناسایی شود، بلافاصله به مراکز نگهداری کودکان سازمان بهزیستی کشور منتقل خواهد شد و در صورت اعتیاد، کارهای درمانی نیز برای او صورت خواهد گرفت.

رئیس امور آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: با توجه به اینکه آنگونه که در فیلم مشهود است، پدر این دختربچه او را به مصرف مواد راهنمایی می کند، این مورد از نظر بهزیستی، مصداق بارز کودک آزاری به شمار می رود.

علیگو با یادآوری اینکه بحث درمان اعتیاد در حوزه کاری وزارت بهداشت است، گفت: بهزیستی پس از سم‌زدایی، بازتوانی کودک را برعهده دارد. که این امر در قالب مراکز مهر ویژه دختران و مراکز امید ویژه پسران انجام می شود.

در مورد فعالیت مراکز اعتیاد کودکان تحت نظر بهزیستی  این مراکز اکنون در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان، مازنداران و تهران فعال هستند.

رئیس امور آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی کشور گفت: مقرر است تا پایان سال جاری، این مراکز در استانهای در وضعیت حاد اعتیاد کودکان -که این مراکز را ندارند-، فعال شوند.

علیگو گفت: اغلب موارد اعتیاد در کودکان در خانواده هایی مشاهده می شود که دارای والدین و مراقبان معتاد هستند.

 روز گذشته(سه شنبه) فیلمی تکاندهنده از مواد کشیدن دختربچه با آموزش پدرش در شبکه های مجازی منتشر شد. پدر دختربچه خردسال با انتشار کلیپی در صفحه شخصی اینستاگرام خود، نشان داد که در حال آموزش مصرف مواد مخدر به فرزند خود است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.