کد خبر: 6320
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر بود که مجموع قربانیان در استان به دلیل ابتلا به کرونا را به ۸۶۹ نفر رسانده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، امروز در استادیو سلامت فارس با اشاره به آخرین آمار کرونا در فارس گفت: شمار مبتلایان به کرونا در فارس به  ۴۵ هزار و ۹۱۵ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: استفاده درست از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به کرونا دارد و شهروندان باید رعایت نکات بهداشتی را در اولویت روزانه قرار دهند.

وی با اعلام شمار فوتی های ناشی از کرونا بیان کرد: تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر بود که مجموع قربانیان در استان به دلیل ابتلا به کرونا را به ۸۶۹ نفر رسانده است.

همتی ادامه داد: با وجود اینکه استان فارس، ۱۱ و نیم درصد کل موارد مثبت را به خود اختصاص داده است اما سه و نیم درصد فوتی های کشور را دارد که به دلیل تلاش و زحمات کادر بهداشت و درمان است.

وی اضافه کرد: مجموع بهبودیافتگان این بیماری که از مراکز درمانی استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند از ابتدای شیوع کرونا ۴۲ هزار و ۶۶۲ نفر بوده است.

همتی با ذکر آمار بیماران بستری شده گفت: ۷۱۳ بیمار مشکوک و علامت دار کرونا در بخش های عمومی بیمارستان های استان بستری شده اند که از این تعداد ۸۸ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: با توجه به بازگشایی مدارس، معلمان و مدیران باید به نظارت بر حفظ فاصله اجتماعی توجه ویژه داشته باشند.

وی با تفکیک دیگر شهرستان های استان در این زمینه گفت: مرودشت با ۵۸ مورد؛ کازرون با ۴۲ مورد؛ آباده با ۲۱ مورد؛ لامرد با ۱۹ مورد؛ داراب با ۱۸ مورد؛ قیروکارزین با ۱۶ مورد؛ کوار با ۱۰ مورد؛ شهرستان های زرین دشت، ممسنی و پاسارگاد هر کدام با هشت مورد؛ اقلید و زرقان هر کدام ۶ مورد؛ مهر، استهبان و خرم بید هر کدام ۵ مورد؛ سروستان، فیروزآباد، ارسنجان و سپیدان هر کدام ۴ مورد؛ نی ریز با ۳ مورد؛ رستم، بیضا و کوه چنار هر کدام ۲ مورد و فراشبند، خرامه، بوانات و سرچهان هر کدام یک مورد مرگ در اثر کروناویروس در رتبه های بعدی جدول تجمعی جانباختگان کروناویروس در استان بوده و دیگر موارد نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.