کد خبر: 6327
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ نفر بود که مجموع قربانیان در استان به دلیل ابتلا به کرونا را به ۸۷۳ نفر رسانده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، در استودیو سلامت فارس با اشاره به آخرین آمار کرونا در فارس گفت: شمار مبتلایان به کرونا در فارس به  ۴۶ هزار و ۳۰۷ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: استفاده درست از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به کرونا دارد و شهروندان باید رعایت نکات بهداشتی را در اولویت روزانه قرار دهند.

وی با اعلام شمار فوتی های ناشی از کرونا بیان کرد: تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ نفر بود که مجموع قربانیان در استان به دلیل ابتلا به کرونا را به ۸۷۳ نفر رسانده است.

همتی ادامه داد: با وجود اینکه استان فارس، ۱۱ و نیم درصد کل موارد مثبت را به خود اختصاص داده است اما سه و نیم درصد فوتی های کشور را دارد که به دلیل تلاش و زحمات کادر بهداشت و درمان است.

وی اضافه کرد: مجموع بهبودیافتگان این بیماری که از مراکز درمانی استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند از ابتدای شیوع کرونا ۴۳ هزار و ۲۶ نفر بوده است.

همتی با ذکر آمار بیماران بستری شده گفت: ۶۸۳ بیمار مشکوک و علامت دار کرونا در بخش های عمومی بیمارستان های استان بستری شده اند که از این تعداد ۸۵ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: با توجه به بازگشایی مدارس، معلمان و مدیران باید به نظارت بر حفظ فاصله اجتماعی توجه ویژه داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل