کد خبر: 6329
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
بازدید دبیر کارگروه کشوری مد و لباس از موسسه فرهنگی و هنری شهرراز

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: دیدگاه من در پشتیبانی از مؤسسات و فعالان قانونی مد و لباس این است که اگر گزارشی از فعالیت‌های غیرمجازی بدست من برسد سریعاً آن را بررسی کرده و در صورت که این امر ثابت شود، با هماهنگی‌های که انجام داده‌ایم پس از یک بار اخطار به بستن آن مکان اقدام خواهیم کرد.

به گزارش پیام خبر؛ سیده مرضیه شفاپور، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور پس از ورود به شیراز در نخستین گام خود، در مؤسسه فرهنگی و هنری شهرراز شیراز حضور پیدا کرد.

شفاپور با حضور در کارگاه آموزشی مد و لباس و بخش طراحی مد و لباس مؤسسه فرهنگی و هنری شهرراز شیراز، از بخش مد و لباس پلت‌فرم اینجو رونمایی نمود.

اینجو سامانه‌ای است که چهارمین جشنواره مد و لباس فارس را در فضای مجازی برگزار خواهد کرد.

شفاپور همچنین سپس نشستی را با مدیرمسئولان مؤسسات مد و لباس فارس داشت.

وی در این نشست گفت: دیدگاه من، تمرکززدایی و رشد و پیشرفت استان‌ها و شهرستان‌ها است؛ و با این دیدگاه رشد و پیشرفت مد و لباس را که هنری نوین در کشور ماست می‌نگرم. هنری که چونان کودکی نوپا، باید آن را پشتیبانی و حمایت کرد؛ هرچند برخی با سرکوب آن، نمی‌خواهند اجازه دهند این هنر در کشور ما صنعتی شود.

سیده مرضیه شفاپور افزود: از دید قانونی، متولی اصلی فرهنگ و هنر کشور ما، فرهنگ و ارشاد اسلامی است. اما از آن جا که نهادهایی موازی این وزارت‌خانه نیز در حال فعالیت هستند، بودجه‌های فرهنگ و هنر نیز سرشکن شده و بودجه لازم در دست این وزارتخانه قرار نمی‌گیرد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ادامه داد: دیدگاه من در پشتیبانی از مؤسسات و فعالان قانونی مد و لباس این است که اگر گزارشی از فعالیت‌های غیرمجازی بدست من برسد سریعاً آن را بررسی کرده و در صورت که این امر ثابت شود، با هماهنگی‌های که انجام داده‌ایم پس از یک بار اخطار به بستن آن مکان اقدام خواهیم کرد. از این رو درخواست دارم تا کسانی که به صورت غیرمجاز در این زمینه فعالیت دارند هر چه سریع‌تر نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند. این نکته نیز گفتنی است که اخذ مجوز نه تنها موجب فعالیت قانونی خواهد که می‌توانند از امتیازاتی که ما برای مؤسسات قانونی و دارای مجوز در نظر گرفته‌ایم نیز بهره بگیرند.

بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این نشست گفت: بیشترین آسیب از همه‌گیری بیماری کرونا نه تنها در فارس بلکه در سراسر کشور، به فعالیت‌های فرهنگی و هنری وارد شد. چرا که از ابتدای این همه‌گیری، بیشتر فعالیت‌های فرهنگی و هنری همچون سینماها، تماشاخانه‌ها، آموزشگاه‌ها و ... بسته شدند.

بهروز مرامی جدیدی ادامه داد: مد و لباس هنر نویی است که امروزه در کشور نوپاست و کسانی که امروزه در این هنر گام برمی‌دارند، پشگامانی هستند که کارهای آنان ماندگار خواهد شد. چرا که آنان تنها با عشق به این کار وارد شده‌اند و سرمایه و جوانی و ذوق خود را در گود هنر مد و لباس نمایش می‌دهند.

در این نشست مدیرمسئولان دو مؤسسه فرهنگی و هنری مد و لباس فارس نیز دیدگاه‌های خود را بیان کردند.

در پایان از مؤسسه فرهنگی و هنری شهرراز که برگزارکننده دو دوره دوم و چهارم جشنواره مد و لباس فارس بوده است، و مؤسسه فرهنگی و هنری ماسا که برگزارکننده دور پیشین این جشنواره بود با اهدای لوحی تقدیر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.