کد خبر: 6338
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
قرص قاچاق

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر نیروی انتظامی به والدین هشدار داد مراقب فرزندان خود باشند تا در دام مواد مخدر صنعتی که با شکل‌های جدید و جذاب وارد بازار می‌شود و جامعه هدف آنها نوجوانان و جوانان هستند، گرفتار نشوند.

به گزارش پیام خبر، سردار مجید کریمی مبنی بر اینکه آیا ماده مخدر جدیدی در آزمایشگاه های پلیس کشف و تایید شده است تا به اطلاع عموم مردم برای هوشیاری و آگاه سازی برسانیم؟ افزود: خوشبختانه ماده مخدر جدیدی کشف نشده است اما قاچاقچیان همواره نهایت سوء استفاده را کرده و سعی می کنند با تغییر در شکل ظاهری مواد مخدر صنعتی شیشه مخاطبان خود را جذب کنند.

وی ادامه داد: قاچاقچیان، مواد مخدر قبلی را با تغییر لگو،  بسته بندی، رنگ و لعاب و شکلهای مختلف در بازار عرضه می کنند تا از این طریق نوجوانان و جوانان را به سمت مصرف این موادمخدر سوق دهند.

انهدام باند فروش قرص های لاغری

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: پلیس در این راستا باندی را منهدم کرد که در قالب فروش قرص های لاغری شیشه، آن را وارد بازار می کردند که در بسته بندی خارجی عرضه می شد در صورتی که داخلی بود.

سردار کریمی اضافه کرد: اعضای این باند سه نفره دستگی شدند، این افراد شیشه را در درون کپسول هایی بسته بندی کرده و در قالب قرص های لاغری آن را وارد بازار می کردند و بخشی از آن در آرایشگاه های زنانه به فروش می رفت.

وی با بیان اینکه مخاطبان این قرص ها بیشتر قشر بانوان بودند، گفت: در هیچ جای دنیای نمونه ای از ماده مخدری را ندیدم که به رنگ های فسفری، آبی. قرمز باشد چر که پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران با سایر پلیس های تخصصی ارتباط دارند، قاچاقچیان شیشه را در رنگ های متنوع و جذاب تولید کرده تا مخاطبان خود را جذب کنند.

سردار کریمی اضافه کرد: اکنون مواد رونگردانی در بازار موجود است که به شکل عکس های کارتونی عرضه می شود و کاملا مشخص است که جامعه هدف تولید کنندگان و توزیع کنندگان آن نوجوانان هستند. پلیس در این زمینه ورود کرده و توزیع کنندگان را با اشراف اطلاعاتی شناسایی و دستگیر می کند اما شهروندان باید هوشیار باشند تا فرزندان آن ها در دام شیادان گرفتار نشوند و این مساله از  دغدغه های خانواده ها است براین اساس باید نظارت کافی نسبت به فرزندان خود داشته باشند تا آن ها دچار آسیب نشوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.