مرتضی جعفری، رئیس سازمان فرهنگی شهرداری شیراز

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کتابخانه فرهنگسرای بهمن‌بیگی می‌تواند یکی از غنی‌ترین کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز محسوب شود.

به گزارش پیام خبر ، مرتضی جعفری با اشاره به وجود 4700 جلد کتاب اهدایی استاد بهمن‌بیگی به کتابخانه این فرهنگسرا، گفت: با توجه به مجموعه مجلات ادبی، فرهنگی و هنری موجود، این محل یکی از مراکز اصلی مراجعات ادبی و تاریخی خواهد بود.

جعفری با بیان اینکه چیدمان فرهنگسرا و لوازم مطالعه آن نیز طبق استانداردهای کتابخانه ملی است، گفت: با راه‌اندازی پژوهشکده اقوام با نام «بخارای من ایل من» که شامل پژوهش در ادبیات فولکلور است، همچنین پژوهشگاه دست‌بافته‌های سنتی ایران، فرهنگسرای بهمن‌بیگی به عنوان اولین مرکز بزرگ فرهنگی-هنری که رویکرد اموزشی و پژوهش دارد، معرفی خواهد شد.

جعفری با اشاره به ضرورت نگاه تخصصی به فرهنگسراهای شیراز، گفت: رویکردمان در فرهنگسرای «بهمن بیگی» آموزشی علمی-ادبی، در فرهنگسرای «حکمت» هنری و در فرهنگسرای «شهروند»، آموزش شهروندی است. شهروندان می توانند در صورت داشتن هرگونه اختلاف، با مراجعه به مراکز مشاوره مجاز مشکل خود را برطرف کنند تا شاهد این چنین حوادث ناگواری نباشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل