کد خبر: 6408
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
گزارش تصویری یکصدو بیست و سومین جلسه شورای شهر شیراز

یکصد و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز با تصویب طرح دو فوریتی تغییر زمان برگزاری جلسات صحن علنی برگزارشد.

در یکصد و پنجاهمین جلسه علنی شورا و پس از ایراد دو نطق پیش از دستور، طرح دو فوریتی جمعی از اعضا درخصوص تغییر زمان برگزاری جلسات صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز از بعداز ظهر چهارشنبه به بعد از ظهر یکشنبه هر هفته مطرح که با رای موافق اعضا به تصویب رسید.

 طرح دوم اعضای شورا اختصاص سه قطعه در بهشت احمدی شیراز به ایثارگران بود همچنین اختصاص یک قطعه بسیار بزرگ تحت عنوان قطعه سرباز وطن در آرامستان بهشت احمدی به منظور واگذاری رایگان قبر به آزادگان و همسران آنان، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسران آنان، رزمندگان با سابقه حضور شش ماه و بالاتر در جبهه، کانون بازنشستگان ارتش، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع در استان فارس، ایثارگران ارتش، ایثارگران سپاه پاسداران و دیگر نهادهای این موضوع از جمله وزارت دفاع، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد موضوع جهت بررسی مجدد به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا اعاده تا ظرف مدت دو هفته موارد پیشنهادی اعضا اعلام و تصمیم لازم اتخاذ شود.

سومین طرح مورد بررسی در جلسه فوق موضوع نامگذاری روزی به عنوان روز «پاکبان» باهدف افزایش مشارکت اجتماعی در حفظ، نگهداری و زیبایی شهر و به پاس قدردانی از زحمات پاکبانان بود که با آن موافقت و براین اساس و با رای مثبت اعضا روز ۲۱ اسفند ماه به عنوان روز پاکبان نامگذاری شد. 

لایحه شهرداری درباره خواهرخواندگی شیراز و قونیه ترکیه دیگر دستورکار این جلسه بود که به تصویب رسید، به منظور تقویت دیپلماسی شهری و در راستای بهبود روابط بین ملت‌ها، تبادل اطلاعات و تجربیات و همچنین توسعه مناسبات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به شهرداری شیراز اجازه داده شد، اقدامات قانونی و تشریفات لازم برای تحقق خواهرخواندگی شیراز و قونیه را انجام دهد.

نامه نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر شیراز در خصوص بررسی مصوبات این کمیسیون دستور کار دیگراین جلسه بود که با رای موافق اعضا با نامگذاری کوچه ۱۰ خیابان کارگران به نام شهید «واحد کارآمد»، نامگذاری کوچه ۱۱ خیابان کارگران به نام شهید «کرامت صادقی»، نامگذاری کوچه ۳ / ۱۴ خیابان کارگران به نام شهید «حاجی شعبان پور»، نامگذرای کوچه ۱۶ خیابان کارگران به نام شهید «اسماعیل شنبدی» و نامگذاری کوچه روبرو حسینه «شهید دستغیب» واقع در خیابان شهید «عابدینی» به نام شهید «محمد رضا نوذری» موافقت شد

تصمیم کمیسیون نامگذاری شورا درباره نامه شهرداری شیراز مبنی بر درخواست تغییر نام خیابان شهید گرجی نیز در ادامه بررسی و با تصمیم کمیسیون بر عدم تغییر نام خیابان مذکور موافقت شد. 

همچنین بند یک تصمیم کمیسیون نامگذاری شورا درباره نامگذاری کوچه ۶ / ۱۷ خیابان ستارخان به نام «شهید رحیم نجف زاده» نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد این بند جهت بررسی مجدد به کمیسیون مذکور بازگردانده شود.

بررسی مجدد نامه استعفای «سینا بنی زمانی» از هیئت امنای مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز به علت خطای سیستمی رخ داده دستور کار پایانی یکصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز بود که پس از رای‌گیری دوباره، «سولماز دهقانی» به عنوان عضو جایگزین معرفی شد.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علي اصغر كريمي IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
  0 0
  كوچه شهيد محمد جواد كريمي در خيابان شهيد شجاعي تابلو 30 سال پيش شهرداري شيراز زنگ زده است. با سامانه 137 تماس گرفته شد شانه خالي كردند. اميد است ياد شهدا براي هميشه گرامي داشته شود ان شاءالله

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.