کد خبر: 6442
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۹
حیدر اسکندرپور در مراسم آغاز به کار ستاد سفرهای نوروزی شهرداری شیراز

شهردار شیراز گفت: تقاطع «شهیدان یغمور» شیراز که عملیات عمرانی آن تمام شده است در هفته دفاع مقدس افتتاح خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، «حیدر اسکندرپور»، امروز (شنبه 29 شهریور) در بازدید از تقاطع «شهیدان یغمور» شیراز گفت: این تقاطع که عملیات عمرانی آن تمام شده است در هفته دفاع مقدس افتتاح خواهد شد.

 شهردار شیراز افزود: فضای سبز و نورپردازی این تقاطع نیز در حال اجراست و پروژه های مختلفی در نیمه دوم امسال در شیراز افتتاح خواهند شد.

وی با اشاره به مزایای از تقاطع «شهیدان یغمور» در شیراز بیان کرد: این تقاطع سهم بسزایی در افزایش ایمنی تردد شهروندان ساکن شهرک های «فرهنگیان» و «فرزانگان» و کاهش تصادف و ترافیک محور کمربندی شیراز دارد.

اسکندرپور با تاکید بر ایمن سازی کمربندی شیراز ادامه داد: یکی از اولویت های شهرداری شیراز افزایش ایمنی تردد شهروندان ساکن در شهرک های اطراف کمربندی است که با اجرای تقاطع های متعدد به انجام می رسد.

شهردار شیراز اضافه کرد: محور کمربندی جنوبی شیراز یکی از شریان های اصلی درون شهری است که بار ترافیکی زیادی در آن انجام می شود و باید مورد ایمن سازی قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: بهسازی و ایمن سازی این محور به عهده وزارت راه و شهرسازی است که باید آسفالت، تامین روشنایی و ایمنی بخشی آن را مورد توجه قرار دهد.

گفتنی است، شهردار شیراز، معاونان و مدیران شهری از پروژه آماده افتتاح تقاطع غیرهمسطح «شهیدان یغمور» با هدف افزایش ایمنی تردد در کمربندی شیراز، کاهش ترافیک ورودی و خروجی شهرک «فرهنگیان» و «شهید باهنر جنوبی» و ... بازدید کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.