کد خبر: 6474
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
رژه نیروهای مسلح در شیراز

فرمانده سابق ارشد آجا در استان های فارس و کهکیلویه و بویر احمد گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم های گسترده قدرت های جهانی توانستند با بهره گیری از امکانات موجود و توان نیروهای خلاق و متخصص داخلی ضمن تامین نیاز رزمندگان در میدان نبرد، ساختار محکم و برجسته ای را برای صنعت دفاعی کشور ایجاد کنند.

به گزارش پیام خبر، امیر «حسین محمدی» در آستانه فرا رسیدن سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس گفت: این جنگ نابرابر در شرایطی به کشور عزیزمان تحمیل شد که ایران از جانب استکبار جهانی به ویژه آمریکا تحت فشار شدیدی قرار داشت و در داخل کشور نیز جناح های وابسته به غرب و شرق با ایجاد هیاهوی تبلیغاتی و ایجاد درگیری های نظامی درصدد تضعیف نظام بودند و نیروهای نظامی هنوز مراحل بازسازی و ساماندهی را بطور کامل پشت سر نگذاشته بودند.

فرمانده سابق ارشد آجا در استان های فارس و کهکیلویه و بویر احمد افزود: دفاع مقدس، رساترین واژه در قاموس ایستادگی ملت قهرمان ایران است و شهادت طلبی رزمندگان اسلام به عنوان عامل موثر معنوی  از امتیازهای جبهه حق علیه باطل بود.

وی اضافه کرد: دفاع مقدس ما توانست در زمینه های مختلف سیاسی، نظامی، اجتماعی و فرهنگی معادلات معمول جهانی را بر هم زند و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم های گسترده قدرت های جهانی توانستند با بهره گیری از امکانات موجود و توان نیروهای خلاق و متخصص داخلی ضمن تامین نیاز رزمندگان در میدان نبرد، ساختار محکم و برجسته ای را برای صنعت دفاعی کشور ایجاد کنند.

امیر محمدی تاکید کرد: در پایان هشت سال دفاع مقدس علیرغم پشتیبانی های همه جانبه قدرت های برجسته دنیا از عراق، دشمن بعثی بدون کسب کوچکترین امتیازی مجبور به ترک خاک میهن عزیزمان شد.

وی تصریح کرد: نیروهای مسلح ما اکنون در ردیف قویترین ارتش های دنیا قرار گرفته و توانسته اند با استفاده از روش های استاندارد بین المللی و شیوه های انحصاری به ویژه در سال های اخیر با وجود شدت تحریم های ظالمانه با اتکا به توانمندی نیروهای بومی، تولیدات متنوعی از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز دفاعی کشور را عرضه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.