کد خبر: 6480
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
 • خبرنگار: نوید جعفری
 • چاپ
نخستین جشنواره ملی تئاتر مجازی « نینوائیان» در رشت برگزار می شود

رییس سازمان فرهنگی شهرداری رشت گفت: کربلا و وقایع عاشورا، ایثار و شهادت طلبی در عاشورا، تاثیرقیام عاشورا و مکتب حسینی در جامعه امروز و نقل کربلا از موضوعات مشخص شده در این جشنواره ملی است.

به گزارش پیام خبر ، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت از برگزاری جشنواره تئاتر «نینوایان» در سطح ملی و به صورت مجازی در رشت خبرداد و افزود: این جشنواره در سه بخش «نمایش‌های کوتاه»، «نقالی و پرده خوانی» و «مراسم‌های آئینی» به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت برگزار می شود.

وی با اشاره به موضوع این جشنواره ملی، تصریح کرد: کربلا و وقایع عاشورا، ایثار و شهادت طلبی در عاشورا، تاثیر قیام عاشورا و مکتب حسینی در جامعه امروز و نقل کربلا از موضوعات مشخص شده در این جشنواره ملی است.

محمدی با تاکید بر اینکه گروه‌های مختلف نمایش از سراسر ایران می‌توانند نمایش‌های خود را با موضوع‌های مشخص شده در فراخوان جشنواره، به شماره دبیرخانه ارسال کنند، گفت: در مرحله اول فیلم‌های ارسالی توسط گروه بازبینی جشنواره ملی ارزیابی شده و تعداد ۲۱ فیلم در سه بخش انتخاب و وارد جشنواره ملی تئاتر مجازی نینوایان می شود.


وی با بیان مراحل مختلف ارزیابی و داوری هئیت داوران در جشنواره ملی تئاتر نینوایان گفت: هئیت داوران که در سطح ملی انتخاب شده، از میان آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، گروه های برتر نمایشی را انتخاب و برای تجلیل به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، معرفی می کند.

*۱۰ مهر آخرین فرصت ارسال آثار به جشنواره ملی نینوایان

وی اظهار کرد: پس از اعلام فراخوان جشنواره ملی تئاتر مجازی نینوایان، کلیه گروه‌های سراسر کشور تا ۱۰ مهر فرصت دارند که آثار خود را برای شرکت در این  جشنواره ارسال کنند.

وی اعلام کرد: اختتامیه نخستین جشنواره ملی تئاتر مجازی نینوائیان، یک شنبه (۲۷ مهر) به شکل زنده برگزار و برندگان تجلیل می‌شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.