کد خبر: 6485
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
واکسن کرونا

مشاور علمی ارشد دولت انگلیس اظهار داشت: ممکن است واکسن کرونای انگلیس تا قبل از 2021 برای گروه‌های آسیب‌پذیر آماده شود.

به گزارش پیام خبر،به نقل از دیلی‌میل، سر پاتریک والانس، مشاور علمی ارشد دولت انگلیس در یک مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت: ممکن است واکسن کرونای انگلیس تا قبل از ۲۰۲۱ برای گروه‌های آسیب‌پذیر آماده شود.

او امروز در یک سخنرانی تلویزیونی اصرار داشت که پیشرفت خوبی در حال انجام است و به احتمال زیاد قبل از فرا رسیدن سال جدید میلادی یک واکسن برای بیماری کووید ۱۹ آماده باشد.

والانس گفت: «ما در حال حاضر فکر می‌کنیم که این اپیدمی تقریباً در هر هفت روز دو برابر افزایش می یابد؛ اگر وضعیت همین‌طور بدون کاهش ادامه یابد تا نیمه ماه اکتبر تقریباً روزانه با ۵۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا مواجه خواهیم بود».

مت هنکاک، وزیر بهداشت و مراقبت‌های اجتماعی  انگلیس تأکید کرد: آسیب پذیرترین افراد جامعه در صف اول دریافت واکسن کرونا خواهند بود.

وی قبلاً قول داده بود که آسیب پذیرترین افراد جامعه نخستین کسانی هستند که علیه Covid-19 واکسینه می‌شوند؛ سالمندان در این دسته قرار می‌گیرند. 

سر پاتریک گفت: به احتمال زیاد واکسن توسعه داده شده توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی آسترازنکا به دو دوز  تزریق برای اثربخشی نیاز دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

بین الملل

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.