کد خبر: 6495
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شورای اسلامی شهر شیراز

آیین گرامی‌داشت چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس و رونمایی از دو کتاب حوزه دفاع مقدس در شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، در این مراسم که با رونمایی از دو کتاب دکتر «عبدالمجید رحمانیان» از جانبازان و آزادگان دفاع مقدس با عنوان‌های «رد پای خلیل» و «تنفس ممنوع» همراه بود از یک نمایشگاه عکس دفاع مقدس در محل شورا نیز بازدید شد.

سید عبدالرزاق موسوی رئیس شورای اسلامی شهر شیرازبیان کرد: لازمه حفظ فرهنگ ایثار و شهادت، شناخت خوب این فرهنگ است تا بتوان در ادامه آن را حفظ و ترویج داد تا نشست‌ها و آئین‌هایی از این دست بتواند گامی در جهت حفظ و شناخت فرهنگ ایثار و شهادت باشد،  دو کتاب «رد پای خلیل» و «تنفس ممنوع» در حوزه دفاع مقدس توسط عبدالمحید رحمانیان که پیش از این نیز کتاب‌های دیگری را به چاپ رسانده بود، وقتی طی ۱۱ سال کتابی به رشته تحریر درآید به منزله اسناد تاریخی ما خواهد بود و ارزشمند است.

سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس نیز در این مراسم گفت: در طول دوران دفاع مقدس آنچه برای همه دنیا اثبات شد به صورت عام، نقش دین و روحانیت شیعی و به صورت خاص نقش ولایت فقیه در دفاع از هویت ملی ایران بود.

او ادامه داد: در طول قرون گذشته ما مصادیق زیادی از ظرفیت مردمان کشور را داشته‌ایم که در برخی عرصه‌ها برای دفاع از کشور ورود کرده و سربلند بیرون آمدند؛ امروز نیز آنچه بدست آورده‌ایم حاصل خون شهدای عرصه دفاع مقدس است.

مهندس حیدر اسکندرپور شهردار شیراز نیز درادامه این آئین با اشاره به اینکه ملت ایران با اتکا به خداوند و فرزندان شهدا در دفاع مقدس افتخار آفرین شدند، تصریح کرد: ما شاهد نسلی بودیم که تا پای جان از این خاک دفاع کردند و اجازه ندادند حتی یک سانتیمتر از خاک این کشور از دست برود.

شهردار شیراز خانواده شهدا و ایثارگران را مهمترین سند افتخار کشور و مصداق میراث معنوی ایران دانست و تاکید کرد: هر کدام‌ از ما در هر موقعیتی که هستیم تلاش کنیم این میراث را پاس بداریموتاریخ معاصر ما یکی از درخشان‌ترین لحظه‌های خود را به یاد دارد که فرزندان کوچک و بزرگ آن برای ماندگاری این خاک و مرز و بوم از آن دفاع کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.