کد خبر: 6498
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
بهمن بهروزی، مدیر عامل آبفا شیراز

مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

بهمن بهروزی، در گفت گو با پیام خبر، با توجه به گسترش شهرنشینی در خصوص تامین آب و کمبود آب در برخی مناطق گفت: امسال ۷۶۰ هزار مشترک آب داریم که به وسیله چهار هزار و ۶۰۰ کیلومتر شبکه آبرسانی، آبرسانی می شوند، برخی از این شبکه های آبرسانی نیاز به اصلاح و نوسازی دارد، گسترش شهرنشینی سبب می شود که قطر برخی خطوط اضافه شود، آبفا شیراز در همین راستا در سطح شهر، بحث اصلاح شبکه آبرسانی، اجرای خطوط اصلی، افزایش حجم مخازن را دربرنامه دارد.
مدیر عامل آبفا شیراز ادامه داد: منابع تامین آب از ۱۹۸ حلقه چاه و سد درودزن است، تا ۲۵ تیر و اوایل مرداد از خط اول آبرسانی و ۱۹۸ حلقه چاه تامین آب انجام شده است که در حالت عادی ۲۱ درصد از خط یک و حدود ۷۹ درصد از چاه ها تامین آب انجام شده است، اکنون از فاز اول خط دوم معادل ۷۵۰ لیتر در ثانیه آب به شیراز اضافه شد که نسبت آب سد به آب زیر زمینی ۲۵ درصد به ۷۵ درصد رسید است، شیراز شاید تنها کلان شهری باشد که بیشترین میزان تامین آب آن از منابع زیر زمینی است که با اتمام خط دوم این نسبت ۵۰، ۵۰ خواهد شد.
وی با بیان اینکه ۵۰ هزار مترمکعب کمبود آب در شبانه روز وجود دارد، افزود: آب مورد نیاز ما چیزی حدود ۶۸۰ هزار متر مکعب در شبانه روز است، در حالی که تولید ما با خط اول و دوم و چاه ها حدود ۶۳۰ هزار متر مکعب است، یعنی ۵۰ هزار متر مکعب کمبود آب وجود دارد، این کمبود با ظرفیت کامل خط دوم قابل جبران است، ظرفیت کامل خط دوم سه هزار لیتر در ثانیه است، سازمان آب منطقه فارس این خط را از مخازن ۲ کوهک تا معالی آباد که حدود ۱۵ کیلومتر است را اجرا می کند تا کمبود آب جبران شود، از الزامات آب رسانی مطلوب و موثر و پایدار تکمیل خط دوم آبرسانی است، که همکاران در سازمان آب منطقه فارس پیگیر هستند.
بهروزی درخصوص فعالیت های شرکت آب و فاضلاب شیراز در مورد رفع کمبود آب در شهرک های اطراف افزود: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند و ما باید این شبکه ها را اصلاح کنیم که در این راستا شبکه داخلی اصلاح شد، برنامه ساخت مخزن آب و خط انتقال در سلطان آباد را داریم که بخشی را امسال اجرایی خواهیم کرد و اجرای بخشی از این برنامه ها را در سال های آینده خواهیم داشت.
مدیرعامل آبفا شیراز با بیان اینکه آب فضای سبز شهری ازچاه ها برداشت می شود، درباره برنامه وزارت نیرو برای جایگزینی پساب های تصفیه خانه برای آب مورد نیاز فضای سبز خبر داد.
وی در پایان در خصوص زمان اتمام خط دوم و بهره برداری کامل از این طرح، تاکید کرد: اتمام و استفاده از ظرفیت کامل خط دوم منوط به تامین اعتبار است که به دلیل تحریم ها و گرانی کالا ها روند اتمام این پروژه کند شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.