کد خبر: 6506
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
قرنطینه و کرونا در جهان - مکه مکرمه - سرزمین وحی - کعبه

دولت عربستان سعودی با بازگشایی تدریجی حج عمره در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی موافقت کرد.

به گزارش پیام خبر، با گسترش بیماری کووید ۱۹، سفر به عربستان سعودی و ادای مناسک حج به طور کامل ممنوع اعلام شد، اما امروز به نقل از خبرگزاری عربستان سعودی یک مقام مسئول در وزارت این کشور از بازگشایی حج عمره با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.

این مقام مسئول همچنین بیان کرد که این بازگشایی به درخواست مسلمانان این کشور و دیگر کشورهای مسلمان بوده و با دستوالعمل های دستگاه های مقابله با ویروس کرونا عربستان سعودی صورت خواهد گرفت و امکان ورود تدریجی زائران به مسجد الحرام و مسجد نبوی نیز وجود دارد.

روزنامه سعودی عکاظ نیز در این خصوص نوشته که طرح بازگشایی تدریجی حج عمره با استفاده از ساماندهی الکترونیکی است که در آن تاریخ و ساعت ادای فریضه حج مشخص خواهد شد و زائرین باید گزارش پزشکی در خصوص سلامتی و مبتلا نبودن به بیماری ویروس کرونا را به همراه داشته باشند. در این مرحله تعداد محدودی می توانند در مراسم حضور داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.