بیمارستان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: خانواده‌های بیماران بستری در بخش های مراقبت ویژه کووید از طریق تماس تلفنی جویای وضعیت بیمارشان باشند.

به گزارش پیام خبر، دکتر فاطمه نوروزیان افزود: اکنون ۱۹۳ بیمار با تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان هرمزگان بستری هستند که از این تعداد ۱۴ نفر حال جسمانی خوبی ندارند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه ششم مهرماه و پس از گذشت حدود ۴ماه، فوتی بر اثر کرونا در استان نداشتیم و شمار جانباختگان ۷۶۸ نفر باقی ماند.

نوروزیان بیان کرد: اکنون ۱۹۳ بیمار با تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان هرمزگان بستری هستند که ۴۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری اند و حال ۱۴ نفر از آن‌ها نیز وخیم است.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۶۶ هزار و ۸۸۴ آزمایش کووید۱۹ در استان هرمزگان انجام شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درباره موضوع کمبود ست دستگاه پلاسما فرزیس نیز گفت: یک محموله از این دستگاه ششم مهرماه وارد کشور شد و فردا نیز وارد استان می‌شود.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همچنین تصریح کرد: به دلیل نگرانی خانواده های بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بستری در بخش های مراقبت ویژه (ICU) و براساس نظر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و دستور رئیس دانشگاه، ترتیبی اتخاذ شده است تا خانواده این بیماران بتوانند روزانه یکبار بین ساعت ۱۲ الی ۱۳ با ارائه کد ملی بیمار، از طریق تماس تلفنی با سرپرستاران بخش های آی.سی.یو کووید، روند درمان بیمار خود را پیگیری کنند.

وی در پایان عنوان کرد: این امکان توسط تیم مدیریتی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس فراهم شده است و خانواده ها می توانند با شماره های ذیل تماس برقرار کنند و وضعیت بیمارشان را جویا شوند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.