والیبال

پیشکسوت والیبال با تاکید بر اینکه با هر پنج گزینه هم در المپیک نتیجه نخواهیم گرفت گفت: تیم ملی با هدایت سعید معروف و بازیکنان از سناریوی داورزنی بهتر نتیجه خواهد گرفت.

به گزارش پیام خبر ، اکبر نائینی  درباره روند انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال گفت: اگر فدراسیون والیبال با صرف میلیون‌ها دلار حتی بتواند بجای یک نفر، هر پنج گزینه مورد نظر خود یعنی «ولادیمیر آلکنو»، «دجورجی»، «کاستلانی»، «جیانی»  و «لورزنتی» را به خدمت گیرد، بدین صورت که با یکی از آنان به عنوان سرمربی و سایر نفرات به عنوان اعضای کادر فنی قرارداد امضا کند و همگی آنان هم مسئولیت هدایت تیم ملی را در المپیک ژاپن به عهده بگیرند، باز هم تیم ملی والیبال به جمع چهار تیم برتر المپیک صعود نخواهد کرد.

کارشناس والیبال تاکید کرد: به دو دلیل بسیار مهم تیم ملی در المپیک توکیو نتیجه نخواهد گرفت. نخست اینکه  برای نتیجه گرفتن و صعود یک تیم به جمع چهار تیم برتر والیبال المپیک، یک کشور علاوه بر داشتن بازیکنان حرفه‌ای و سرمربی و کادر فنی با تجربه و برتر دنیا، باید از سوی یک فدراسیون کاملاً حرفه ای والیبالی که از بزرگان و متخصصان و پیشکسوتان برتر والیبال کشور تشکیل شده باشند مدیریت شود که البته در فدراسیون داورزنی چنین افرادی اصلاً وجود ندارند و از رئیس فدراسیون گرفته تا دبیر و کارمندان آن‌ها همگی در سیزده بدرها والیبال بازی کرده و با آن آشنا شده‌اند.

وی ادامه داد: دلیل دوم نیز این است با آشی که معمار والیبال برای مسابقات المپیک ژاپن پخته است تیم ملی هرگز به موفقیت دست نخواهد یافت چرا که به گفته  فدراسیون سرمربی از فروردین ماه سال آینده وارد ایران می‌شود تا بازیکنان را زیر نظر داشته و تمرینات را برای آماده سازی در المپیک آغاز کند. این مدت تا شروع مسابقات المپیک برای یک سرمربی خارجی حتی اگر باهوش ترین و بهترین مربی جهان هم باشد بسیار اندک است و ماه‌ها طول می‌کشد تا سرمربی بتواند با فرهنگ، خصوصیات فنی، روحی و روانی بازیکنان آشنا شود. 

پیشکسوت والیبال اظهار کرد: انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال برای المپیک توسط فدراسیون بیشتر شبیه یک سریال شده که از قبل توسط داورزنی طراحی شده است و فقط برای اینکه  بگوید من از نظرات خانواده والیبال هم استفاده کردم و چنانچه فدراسیون به آرمانش نرسید بتواند آن را توجیه کند.

نائینی در پایان گفت: در نهایت به نظرم اگر تیم ملی را برای المپیک به سعید معروف بسپاریم و او را فقط با نفرات اصلی و بدون سرمربی و کادر فنی به مسابقات اعزام کنیم، بدون هزینه هایی میلیاردی، به مراتب خیلی بهتر نتیجه خواهد گرفت، تا با سناریویی که معمار والیبال برای تیم ملی اعزامی به مسابقات المپیک ژاپن طراحی کرده است.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.