کد خبر: 6576
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
گارگاه تولید ماسک، تهیه وتوزیع مواد ضدعفونی توسط انجمن مردم نهاد «یک گام تا رهایی»

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت:با شروع فصل پاییز و سرما هیچ‌ گونه کمبودی در زمینه تامین و تولید ماسک در استان نداریم.

به گزارش پیام خبر، با شروع فصل پاییز و افزایش آمار مبتلایان به بیماری ویروس کرونا در فارس نگرانی ها از کمبود وسایل مورد نیاز همچون ماسک و مواد ضد عفونی کننده افزایش یافته است. در همین راستا محمدابراهیم صداقت معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: هیچ ‌گونه مشکلی در زمینه تولید ماسک در استان نداریم و وضعیت ذخیره کارخانه‌ها مطلوب است.  با شروع فصل پاییز و سرما هیچ‌ گونه کمبودی در زمینه تامین و تولید ماسک در استان نداریم.

صداقت افزود: هر دستگاهی نیاز به تهیه ماسک داشته باشد سازمان صمت آن را به واحدهای تولیدی معرفی می‌کند، با توجه به نیاز بازار به طور میانگین روزانه ۷۰۰ هزار عدد ماسک در استان تولید می‌شود و در صورت کمبود این ظرفیت افزایش می‌یابد. بیش از ۲۰ واحد صنعتی و نیمه صنعتی و گروه‌های جهادی تولید ماسک در استان فارس در ایام کرونا فعالیت دارند.

وی عنوان کرد: قیمت فروش ماسک حداقل بین ۱۰۵۰ و حداکثر ۱۵۰۰ تومان است که این افزایش قیمت ناشی از محدود بودن سهیمه مواد اولیه تولید و پارچه برای برخی واحدهای تولیدی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.