کد خبر: 6578
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
مهندس محمدهادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت : کاهش ۱۵ درصدی حوادث در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ را شاهد بودیم که آموزش های ایمنی در سطح شهر که بخشی از طرح شهر ایمن سازمان آتش نشانی است، سبب کاهش حوادث شده است.

به گزارش پیام خبر، امروز ۷ مهر ۱۳۹۹، محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با تبریک این روز به آتش نشانان کلان شهر شیراز به مناسب روز ایمنی و آتشنشانی، در مراسم بزرگداشت مقام آتش نشان، با بیان اینکه امسال بیش از ۱۵ هزار عملیات موفقیت آمیز در کارنامه آتش نشانان با وجود شرایط همه گیری کرونا ثبت شده است، عنوان کرد: که با توجه به برنامه های برنامه ریزی شده و اهداف بلند مدت و ۵ ساله سازمان کاهش ۱۵ درصدی حوادث در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ را شاهد بودیم که این امر با توجه به ۴ هدف بلند مدت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز صورت گرفته است.

قانع در خصوص برنامه های این سازمان گفت: در برنامه ما کاهش زمان رسیدن به محل حادثه در اولویت قرار داشت که با اضافه کردن دو ایستگاه آتش نشانی و ایجاد پایگاه های آتش نشانی در سطح شهر و افزایش نیروی انسانی که در خرداد ماه امسال با پذیرش ۱۵۸ نفر نیروی آتش نشان جدید و با به روز شدن تجهیزات و خودرو های عملیاتی که به لطف شهردار شیراز و معاونت خدمات شهری و اعضای شورای شهر انجام شد، که سطح تجهیزات مورد نیاز فردی و عملیاتی را به حد قابل قبولی برسانیم و در پایان سال بر این تجهیزات افزون خواهد شد، به این مهم دست پیدا کرده ایم.

رییس سازمان آتش نشانی در خصوص طرح شهر و جامعه ایمن تصریح کرد: این برنامه از اهداف بلند مدت سازمان است که سبب کاهش حوادث در سطح شهر خواهد شد، طرح جامع اطفای حریق که با همکاری دانشگاه شیراز در حال اجرا است، و طرح شهر ایمن که با آموزش های ایمنی در سطح شهر به شهروندان حوادث را در سطح شهر کاهش می دهیم.

به گفته قانع با توجه به شرایط شیوع کرونا در کشور، آموزش نیروهای انسانی پذیرش شده در سازمان متوقف نشده و همه آنان با آموزش های لازم توسط سازمان و فرماندهان پایگاه ها به عملیات ها اعزام شده اند.

وی ادامه داد: به وسیله همین برنامه ها و بر اساس ارزیابی عملکرد سازمانی در سال ۹۸ رتبه ۲ در بخش سازمان های شهرداری را به دست آوردیم و برای اولین بار  در میان سازمان های آتش نشانی کشور استاندار های جهانی ایزو ۴۵۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ را کسب کرده ایم. همه اینها به دلیل تلاش ها و زحمات زیاد پرسنل عزیز و زحمت کش این سازمان و حمایت های بی دریغ اسکندرپور شهردار شیراز و شورای شهر شیراز تحقق پیدا کرده است.

در پایان مراسم از آتش نشانان برتر کلان شهر شیراز تقدیر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.