کد خبر: 6580
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
رزمنده - جنگ ایران و عراق - دفاع مقدس

فرمانده سپاه ناحیه مرودشت از روند طرح مطالعاتی و تشکیل کارگروه برای ایجاد پارک موزه دفاع مقدس در ورودی شهر مرودشت خبر داد .

به گزارش پیام خبر، «هاشم جمالی» در جلسه با مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مرودشت گفت: با توجه به ظرفیت‌های بومی و استقبال نیک‌اندیشان و خیران و با هماهنگی‌ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، پارک موزه دفاع مقدس در ورودی شهر مرودشت احداث خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرودشت افزود: روند طرح مطالعاتی و تشکیل کارگروه شهرستانی این پروژه در دست اقدام است و امیدواریم با اجرایی شدن این پروژه، شاهد زیباسازی ورودی این شهر با هم‌نشینی آثار و ارزش‌های ماندگار دفاع مقدس با آثار تاریخی نیز باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ سرمایه‌های انسانی و ارزش‌های انقلاب و نظام اسلامی، یکی از برنامه‌های موردنظر سپاه ناحیه مرودشت برای پاسداشت این ایام را شبیه‌سازی عملیات فتح‌المبین اعلام کرد.

جمالی گفت: شبیه‌سازی عملیات فتح‌المبین در هفته دفاع مقدس با همراهی و همکاری مجموعه‌های مختلف نظیر اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مرودشت با هدف تأثیرگذاری و آشنایی بیشتر نسل حاضر با رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهدا جانبازان و ایثارگران این مرز و بوم، اجرایی شده است.

«بهمن مردانی» نیز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایثارگری‌ها و جان‌فشانی‌های رزمندگان در آن دوران و با اشاره به اینکه شهرستان مرودشت نیز در آن دوران شهدا و ایثارگرانی را تقدیم این نظام کرده است، لزوم ایجاد فضاهایی متناسب برای معرفی سرمایه‌های معنوی ارزشمند را یادآور شد.

مسئول میراث فرهنگی مرودشت ادامه داد: اقداماتی در راستای فضاسازی و بهبود محل مقبره شهدای گمنام و محوطه‌ی اطراف آن باهدف جذب گردشگر بیشتر از سوی میراث‌فرهنگی مرودشت انجام‌ شده است.

وی اضافه کرد: شبیه‌سازی عملیات فتح‌المبین در زمینه جذب گردشگران با هدف تبیین موضوعات فرهنگی هشت سال دفاع مقدس، دستاوردهای مثبت و مطلوبی را خصوصاً بین نسل جوان خواهد داشت.

او با اشاره به ظرفیت‌های معنوی این شهرستان و ضرورت ایجاد فضایی مرتبط باارزش‌های فرهنگی، بیان کرد: شهرستان مرودشت با دارا بودن ظرفیت‌های فراوان فرهنگی و معنوی همواره از جایگاه ویژه‌ای باقابلیت‌های فراوان برخوردار بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.