کد خبر: 6581
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به پاس یک عمر خدمت صادقانه از «یحیی کریمی» علاقه‌بند، پیشکسوت و قدیمی‌ترین اذان‌گوی شهر شیراز قدردانی شد.

در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیرازاز اذان گوی پیشکسوت شهر تقدیر شد.

سید احمدرضا دستغیب با اشاره به برگزاری یکصد و سی و پنجمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز که با حضور اعضای کمیسیون، مدیران شهرداری و جمعی از مشاوران و کارشناسان شورا و شهرداری برگزار شد، بیان کرد: با توجه به سیاست‌ها و رویکردهای شورای دوره پنجم، اهداف برنامه پنج ساله و پروژه‌های سال ۹۹ بررسی و علاوه بر انطباق با رویکردهای شورا به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

وی با اشاره به طرح جمعی از اعضای شورا مبنی بر احداث المان شهدای نهضت سوادآموزی که بر اثر بمباران حملات هوایی رژیم بعثت عراق در دوران دفاع مقدس اتفاق افتاده گفت: با موافقت با کلیات طرح مقرر شد به منظور بررسی نیازسنجی، امکان سنجی و همچنین پیش‌بینی و برآورد بودجه و جانمایی محل مناسب منطبق با مبلمان شهری شهرداری موظف شد در این خصوص اظهار نظر کرده و متعاقبا نتایج را در جلسات آتی کمیسیون مطرح کند.  

دستغیب در خصوص ایراد فرمانداری شهرستان شیراز به مصوبه آیین‌نامه حمایت از تشکیل و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد تصریح کرد: دو هفته به کمیته اجتماعی فرصت داده شده است تا با برگزاری جلسه با نماینده فرمانداری نتایج به کمیسیون ارائه شود.  

گفتنی است یحیی کریمی علاقه بند متولد سال ۱۳۰۴ شهر شیراز که در سال‌های متمادی سابقه اذان‌گویی در مساجد جامع عتیق، جامع شهدا، مولا، مشیر، ظهراب بیگ، بیت العباس و خیرات را دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.