کد خبر: 6597
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
دستگیری - بازداشت - زندان - دادگاه

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری فردی خبر داد که با ایجاد یک صفحه در اینستاگرام و عنوان اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی، یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

سرهنگ حشمت سلیمانی اظهار داشت: مردی ۳۷ ساله با مراجعه به پلیس فتا عنوان کرد با مشاهده یک صفحه در شبکه اجتماعی اینستاگرام مبنی بر اخذ ویزا و اقامت در خارج از کشور، اقدام به واریز یک میلیارد ریال در طول دو ماه به حساب شخص تبلیغ کننده کردم و پس از آن متوجه شدم که نامبرده کلاهبردار است.

وی افزود: موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم که جوانی ۱۸ ساله بود را شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضایی، آن را دستگیر کردند.

سرهنگ سلیمانی خاطر نشان کرد: متهم در بازجویی اولیه و مواجه شدن با ادله دیجیتال و مستندات، به جرم خود اقرار کرد و انگیزه خود را کسب مال با سوء استفاده از اعتماد قربانی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس از هموطنان خواست: هیچگاه فریب تبلغیات دروغین از جمله اخذ ویزا، اقامت خارج از کشور و ... را نخورند و در صورت مواجه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی q=http://www.cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.