نشت خبری رامک

مدیر کارخانه محصولات لبنی «رامک» گفت: تلاش شرکت های تولید کننده لبنیات برای غنی سازی محصولات خود با ویتامین D اقدام موثری برای جبران کمبود این ویتامین برای 70 تا 80 درصد مردم جامعه است.

به گزارش پیام خبر، «ابراهیم ترابی»، امروز (چهارشنبه 9 مهر) در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم نهادینه کردن مصرف ویتامین D در جامعه گفت: 70 تا 80 درصد مردم در جامعه با کمبود این ویتامین مواجه هستند و شرکت فرآورده های لبنی «رامک» برای جبران این کمبود به غنی سازی محصولات خود با ویتامین D و کلسیم روی آورده است.
مدیر کارخانه محصولات لبنی «رامک» افزود: مصرف محصولات غنی شده با ویتامین «دی» در این شرکت می تواند، 30 درصد نیاز روزانه هر فرد را تامین کند.
وی اضافه کرد: برای تامین ویتامین D مورد نیاز بدن، مصرف شیر و ماست و پنیر غنی شده توسط متخصصان و پزشکان توصیه شده است و  گروه لبنیات همچنین، مهم‌ ترین منبع تامین کلسیم و فسفر است.
ترابی تاکید کرد: بهره مندی محصولات جدید «رامک» از ویتامین D3 علاوه بر تامین سلامت مصرف کنندگان، آنها را از عوارض کمبودهای این ویتامین در امان نگه می دارد.
وی ادامه داد: بر این اساس محصولات جدید در قالب «سان ماست» و «سان چیز» با هدف تقویت هرم غذایی به جامعه عرضه شده اند که با برخورداری از ویتامین  D3موجب بهبود تراکم و استحکام استخوان و دندان و همچنین موجب افزایش جذب کلسیم در بدن می شوند.

ترابی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم که با ترویج فرهنگ و توسعه تغذیه سالم در جامعه از بیماری‌های پوکی استخوان و کم خونی پیشگیری شود و شاهد استفاده بیشتر از ماست و پنیر غنی شده در سبد غذایی خانواده ها باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش قیمت محصولات غذایی گفت: افزایش قیمت کالاهای ورودی به کارخانه ها، قیمت ظروف پلاستیکی، کارتن و ... همگی بر افزایش قیمت مواد غذایی اثر گذار است.
ترابی افزود: 70 درصد قیمت تمام شده محصولات لبنی را شیر تشکیل می دهد که قیمت نهاده های دامی نیز 70 درصد قیمت شیر را تحت تاثیر قرار می دهد و گرانی و کمبود نهاده ها در شرایط حاضر تا 85 درصد بر قیمت شیر اثرگذار است.
وی تاکید کرد: در این شرایط، تولید کننده یا باید کار را تعطیل کند و یا در مقابل این افزایش قیمت ها تصمیم بگیرد و به تولید ادامه دهد و در شرایط امروز، تولید سخت است و باید به عنوان یک سرباز در حوزه اقتصادی تلاش کرد.
غنای محصولات با ذائقه ایرانی
«محمد هاشم پور» نیز در این نشست با تاکید بر لزوم ایجاد ارتباط مستمر با مصرف کنندگان برای تولید محصولات غذایی گفت: نگاه و ذائقه مصرف کننده در طراحی یک محصول نقش مهمی دارد.
مدیر بازاریابی کارخانه محصولات لبنی «رامک» ادامه داد: محصولات «سان ماست» و «سان چیز» کارخانه «رامک» بعد از تست خانگی بر روی 300 مصرف کننده و نظر سنجی آنها برای مطابقت با ذائقه ایرانی به مرحله تولید رسیده اند.
وی اضافه کرد: همچنین این محصولات مورد تایید انجمن تغذیه ایران نیز قرار گرفته است و علاوه بر عرصه در بازار داخلی کشور، صادر نیز می شود که نقش مطلوبی در جهش تولید نیز خواهد داشت.

مصرف لبنیات غنی شده و کرونا
«مرضیه اکبر زاده» در این نشست با تاکید بر اهمیت وجود ویتامین D کافی در بدن گفت: کارکرد ویتامین D در بدن تنها به تراکم استخوان محدود نمی شود بلکه در سلول های مغز، پانکرانس و تولید انسولین، سول های سیستم ایمنی، عضلانی و پوستی نیز گیرنده دارد.
استادیار دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در بهترین حالت، روده ها تنها 30 درصد کلسیم دریافتی را جذب می کنند اما مصرف ویتامین D موجب افزایش جذب کلسیم و ایجاد تراکم استخوانی در کودکی و نوجوانی و حفظ آن در بزرگسالی می شود.
وی تاکید کرد: ویتامین D از بروز بیماری های دیابت، ام اس، عوارض قلبی، فشار خون و ... جلوگیری می کند و نقش مطلوبی در مبارزه با افسردگی و سرطان های سینه و پروستات دارد.
اکبر زاده با اشاره به راه های دریافت این ویتامین بیان کرد: راه های دریافت ویتامین D3 در معرض نور خورشید قرار گرفتن به مدت 20  دقیقه، مصرف ماهی ساردین و روغن کبد ماهی و ... است اما مصرف محصولات غذایی غنی شده با ویتامین D آسان ترین و ارزان ترین راه است که اثر ماندگار و پایدار خواهد داشت.
وی تصریح کرد: لبنیات به دلیل برخورداری از کلسیم، گزینه خوبی برای غنی شدن با ویتامین D است و باید فرهنگ مصرف بیشتر از لبنیات در خانواده ها با ارائه و معرفی محصولات جدید و غنی شده تقویت شود.
اکبر زاده با اشاره به نقش ویتامین D در مقابله با کرونا گفت: تحقیقات اخیر نشان داده است که احتمال ابتلا به کرونا در افراد دارای کمبود ویتامین D بیشتر است و مصرف لبنیات غنی شده با این ویتامین می تواند موثر باشد.
وی تاکید کرد: عدم مصرف لبنیات در بحران کرونا مصداق علمی ندارد و متاسفانه در سال های اخیر، علیه لبنیات، تبلیغات منفی شده است اما علت اصلی بر هم خوردن تعادل ریز مغذی هایی مثل کلسیم، منیزیم، ویتامین  D و ... در بدن در واقع عدم ایجاد تناسب میان مصرف لبنیات و سبزیجات است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.