کد خبر: 6614
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
پیرمرد سالمندان

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری شیراز گفت: سالمندان با استفاده از کارت منزلت از خدماتی نظیر گردشگری، بهداشت جسم و روان، تفریحی، خدمات رایگان مترو، سالن ورزشی، فرهنگی و آموزشی بصورت رایگان بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش پیام خبر، امروز ۹ مهر ۱۳۹۹ همزمان با روز بزرگداشت سالمندان از ۱۸۳ هزار کارت منزلت سالمندان کلان شهر شیراز رونمایی شد، در این مراسم تفاهم نامه ای برای خدمت رسانی بیشتر به سالمندان در حوزه بهداشت و درمان ، حمل و نقل ریلی، فرهنگی و هنری، تفریحی و ورزشی و آموزشی منعقد شد.

مرتضی جعفری  رئیس سازمان فرهنگی شهرداری شیراز  در این مراسم با بیان برخی مشکلات در زمینه جمع آوری اطلاعات مربوط به سالمندان عنوان کرد: با تلاش های شهرداری شیراز برای تحقق شعار شیراز شهر دوستدار سالمندان این امر  و طرح اکرام و منزلت سالمندان برخلاف سایر شهرها با همکاری و همدلی میان چندین دستگاه اجرایی امروز به سرانجام رسید.این ۱۸۳ هزار کارت برای سالمندان بالای ۶۰ سال است که مزیت این کارت نسبت به مشابه همین کارت در تهران خدمات ریلی و فرهنگی را تجمیع کرده است.

در این مراسم از سایت و اپلیکیشنی برای جمع‌آوری اطلاعات سالمندان شیراز رو نمایی شد و  کارت منزلت سالمندان به تعدادی از سالمندان به‌صورت نمادین اهدا شد. همچنین در این مراسم از تمبر یادبود شیراز شهر دوستدار سالمندان رو نمایی شد.

جعفری افزود: سالمندان با استفاده از کارت منزلت از خدماتی نظیر گردشگری، بهداشت جسم و روان، تفریحی، خدمات رایگان مترو، سالن ورزشی، فرهنگی و آموزشی بصورت رایگان بهره‌مند می‌شوند. برخلاف سایر شهرها که خدمات به سالمندان درقالب دو کارت ارائه می‌شود، در شیراز همه خدمات درقالب یک کارت خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.