کد خبر: 6641
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
ژیمناستیک

گروه ورزشی اکروژیم قشقایی (ترکیبی از ورزش اکروباتیک و ژیمناستیک) که در برنامه عصر جدید شبکه سوم سیما با حرکات ورزشی حیرت اورخود، توجه داوران و بینندگان میلیونی این برنامه را به خود جلب کردند، از طرف باشگاه شهرداری شیراز در جشنواره روز ملی ژیمناستیک را که از طریق فضای مجازی برگزار و داوری شد شرکت و عنوان قهرمانی را بخود اختصاص و افتخاری دیگر برای ورزش فارس افریدند.

به گزارش پیام خبر، فدراسیون ژیمناستیک در  سری جشنواره مجازی  روز ملی ژیمناستیک که با حضور بیش از ۵۰۰ شرکت کننده در قالب ۱۱۰ تیم  از هشت استان البرز، اصفهان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کرمان وگیلان  در محل این فدراسیون با حضور داوران و نمایندگان استان های حاضر در این جشنواره برگزار و بررسی شد دربخش اجرای حرکات ورزشی اقایان، گروه قشقایی با اختلاف امتیاز به مقام قهرمانی رسید و بالاتر از حریفان حرفه ای چون خانه ژیمناستیک اصفهان و بندر انزلی (گیلان) قرار گرفت که براساس ایینامه این جشنواره ورزشی حکم و مدال زرین
این دوره از مسابقات را ازان خود، خواهند داد.
 افشین حیاتی از عشایر زادگان قوم قشقایی که مربیگری و سرپرستی این تیم را برعهده دارد با اشاره به مشکلات خاص این رشته ورزشی که اجرای ان سالن و امکانات خاصی را می طلبد گفت :  علی رغم محدودیت ها به لطف الهی در برنامه عصر جدید با گروه اندک خود افتخار کم نظیری را  برای خطه فارس رقم زدیم که امیدواریم با مساعدت بیشتر متولیان و مسوولین ورزشی استان ومحبت مردم فهیم کشور که در نظر سنجی عمومی نیز به این تیم محبت داشتند، بتوانیم مقام قهرمانی را برای فارس به ارمغان بیاوریم که با توانمندی و قابلیتی که در گروه قشقایی (که برای اولین بار رشته ورزشی اکروژیم را در فارس اجرا می کنند) وجود دارد، این مهم دور از دسترس نیست  .
شایان ذکر است گروه قشقایی (افشین حیاتی، محمد رضایی، علیرضا درویش پور  و امیرحسین زارع)،در این برنامه، با دواجرا به مرحله نیمه نهایی(در قالب ۲۰ گروه) رسیدند که در این مرحله نیز با رقبای خود رقابت و در صورت کسب نظر داوران با چهار گروه دیگر و رای مردمی به مرحله نهایی (فینال) راه می یابند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.