کد خبر: 6645
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس گفت: به حوزه گردشگری امسال بیش از ۶٠٠ میلیارد تومان خسارت وارد شد و پیش بینی می‌شود که این رقم تا پایان سال به یک هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

به گزارش پیام خبر، مصیب امیری، امروز در مراسم تجلیل از فعالان گردشگری و رونمایی از اتوبوس گردشگری که در ارگ گریمخان شیراز برگزار شد عنوان کرد: پیش از نوروز در حالی که همه فعالان این حوزه خود را برای ایام عید آماده کرده بودند به ناگاه شاهد ورود یک مهمان ناخوانده بودیم که بر روی همه فعالیت‌های اجتماعی اثر گذاشت، در ایام شیوع کرونا، بیشترین آسیب به حوزه گردشگری وارد شد و در سه ماه اول امسال بیش از ۶٠٠ میلیارد تومان به این صنف در استان خسارت وارد شد و پیش بینی می‌شود که این رقم تا پایان سال به یک هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس افزود: در سال‌های گذشته شاهد سرمایه گذاری خوبی در حوزه گردشگری بودیم به گونه ای که از سال ٩٢ تاکنون شاهد ساخت ۶٢ هتل و اماکن پذیرش گردشگر و ١۵٠ اقامتگاه بوم گردی در استان بوده ایم که از این نظر افزایش بیش از ۶٠ درصدی این حوزه را شاهد بودیم.

امیری با بیان اینکه هم اکنون نیز ١۶٢ پروژه در این حوزه در حال انجام است، ادامه داد: با اجرای این پروژه ها با ٢ هزار و ٨٠٠ میلیارد تومان اعتبار شاهد ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی جدید خواهیم بود که این پروژه ها دارای پیشرفت خوبی هستند.

وی در پایان با تاکید بر انعقاد برخی تفاهم نامه ها با مدیران شهری در حوزه میراث فرهنگی تصریح کرد: هر سال به طور میانگین بیش از پنج میلیون نفر گردشگر در استان فارس حضور داشتند که امید داریم در آینده با همکاری همه مدیران شهری و افزایش تاسیسات مورد نیاز شاهد افزایش این تعداد باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.