کد خبر: 6647
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
مرتضی جعفری، رئیس سازمان فرهنگی شهرداری شیراز

معاون فرهنگی شهردار شیراز گفت: در راستای حمایت از فعالان گردشگری، شهردار کلانشهر شیراز لایحه ای را برای معافیت از عوارض توسعه زیرساخت های گردشگری در سال 99 با قید فوریت به شورای اسلامی شهر تقدیم می کند.

به گزارش پیام خبر، مرتضی جعفری رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز امروز ۱۲ مهر در مراسم  تجلیل از فعالان گردشگری و رونمایی از اتوبوس گردشگری که در ارگ گریمخان شیراز برگزار شد،  عنوان کرد: در راستای حمایت از فعالان گردشگری، شهردار کلانشهر شیراز لایحه ای را برای معافیت از عوارض توسعه زیرساخت های گردشگری در سال ۹۹ با قید فوریت به شورای اسلامی شهر تقدیم می کند، شهرداری شیراز برنامه های مفصلی برای سال ۹۹ داشته به دلیل شیوع کرونا متوقف و  نیمه تمام ماند، بیماری کووید ۱۹ بیشترین آسیب را بر مولفه های اقتصادی وارد کرد و در این میان صنف گردشگری دچار حسارت های فراوانی شد.

معاون فرهنگی شهردار شیراز ادامه داد: بر این باورم شیراز را به ایران نمی شناسند بلکه جهانیان ایران را به شیراز می شناسند، شهر راز هرآنچه برای ایجاد جاذبه برای گردشگری لازم است را در اختیار دارد، شهر شیراز چنانچه پتانسیل های خود را در حوزه های گردشگری طبیعت، تاریخ، درمان و دیگر مضامین فعال کند نیازی به منابع مالی و اقتصادی دیگر ندارد.

جعفری اضافه کرد: امیدواریم با امضای تفاهمنامه میان شورا و شهرداری شیراز با اداره کل میراث فرهنگی حال و هوای گردشگری ما بهبود یابد و می توانیم با همفکری و ایده های خلاقانه صنعت گردشگری را احیا کرد. در سال گذشته و ماه های اخیر اجرای موسیقی زنده در اماکن گردشگری، برگزاری نشست های تخصصی در حوزه شیراز شناسی، برنامه های نکوداشت هفته شیراز در مسجد وکیل، قرائت ۳۰ جز قرآن در ۳۰ مسجد تاریخی و بسیاری دیگر از فعالیت ها را در دستور کار داشتیم.

وی در پایان تصریح کرد: پس از رونمایی از اتوبوس‌های سلامت و آسیب های اجتماعی اکنون به اتوبوس های گردشگری می رسیم که با هدف خدمت‌رسانی به مناطق کمتر برخوردار فراهم شده و قابلیت توسعه در آینده نزدیک را دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.