کد خبر: 6648
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
پرسپولیس - النصر

جدال نفسگیر النصر و پرسپولیس پس از ۱۲۰ دقیقه به ضربات پنالتی کشیده شد در این مرحله پرسپولیس ۵ بر سه النصر را در ضربات پنالتی شکست داد.

به گزارش پیام خبر، جدال نفسگیر النصر و پرسپولیس پس از ۱۲۰ دقیقه به ضربات پنالتی کشیده شد در این مرحله پرسپولیس ۵ بر سه النصر را در ضربات پنالتی شکست داد.

پرسپولیس پس از صدرنشینی در گروه C لیگ قهرمانان که بالاتر از التعاون عربستان، الدحیل قطر و شارجه امارات قرار گرفت، در نخستین بازی حذفی کار بزرگی انجام داد و تیم پُرستاره السد را با یک گل شکست داد و در دیدار اخیرش هم موفق شد به برتری برابر پاختاکور ازبکستان برسد تا اکنون در مرحله نیمه نهایی مقابل النصر عربستان، تیم صدرنشین گروه D که در ۲ بازی گذشته‌اش از سد تیم‌های سعودی التعاون و الاهلی عبور کرده، قرار بگیرد. شاگردان گل‌محمدی که در فاصله سه ساعت به شروع بازی با شوک محرومیت عیسی آل‌کثیر مواجه شدند، مصمم و همدل هستند تا با غلبه بر حواشی، فینالیست آسیا شوند.

مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا- فصل ۲۰۲۰
یکشنبه: ۹۹/۰۷/۱۲ ؛ ساعت ۱۸:۳۰
استادیوم: جاسم بن حمد- دوحه قطر/ بدون تماشاگر
داور: محمدتقی الجعفری(سنگاپور)/ کمک‌ها: رونی کو مین کیات و هنان بن عبدالهصیم/ داور چهارم: علی صباح(عراق)؛ داور پنجم: احمد الرعال(عراق)/ داور ویدئویی: سیواکورن پو اُدوم(تایلند)؛ کمک داوران ویدئویی: ادهم مخادمه(اردن) و محمد امیرول(مالزی).


النصر عربستان


برد جونز
مایکون
عبدالله مادو
سلطان الغنم(۷۰- اسامه الخلف)
عوض خمیس الفرج(۱۱۰- فراس البریکان)
عمدالمجید الصلیهم(۱۱۰- عبدالرحمن العبید)
عبدالله الخیبری(۸۹- مختار علی)
خالد الغنام(۴۶- ایمن یحیی)
عبدالفتاح عسیری(۹۷- عبدالرحمن الدوسری)
گونزالو مارتینز
عبدالرزاق حمدالله


سرمربی: روی ویتوریا

پرسپولیس ایران


حامد لک
محمدحسین کنعانی‌زادگان
شجاع خلیل‌زاده
سیامک نعمتی
سعید آقایی(۱۱۴- علی شجاعی)
کمال کامیابی‌نیا
احمد نوراللهی(۹۶- میلاد سرلک)
بشار رسن(۹۹ - مهدی شیری)
احسان پهلوان
وحید امیری

مهدی عبدی(۹۶- آرمان رمضانی)


سرمربی: یحیی گل‌محمدی

اخطار


شجاع خلیل‌زاده(۳۶) احسان پهلوان(۸۴ و ۱۰۴) وحید امیری(۱+۹۰) از پرسپولیس

عمدالمجید الصلیهم(۴۹) عبدالله مادو(۷۸) از النصر

اخراج


احسان پهلوان(۱۰۴) از پرسپولیس

ضربات پنالتی

پرسپولیس ۵ - النصر ۳ : علی شجاعی با فریب برد جونز توپ را به سمت راست دروازه النصر زد و پرسپولیس را به فینال لیگ قهرمانان رساند.


پرسپولیس ۱ - النصر صفر: پنالتی اول سرخ‌پوشان فوتبال ایران را محمدحسین کنعانی‌زادگان به سمت راست زد تا توپ دور از دستان برد جونز تبدیل به گل شود.

پرسپولیس ۱ - النصر ۱ : عبدالله مادور ضربه پنالتی خود را به سمت چپ زد تا کار به تساوی کشیده شود.

پرسپولیس ۲ - النصر ۱ : در حالی که برد جونز به سمت راست شیرجه رفته بود، پنالتی سیامک نعمتی از زیر دستان او عبور کرد و تبدیل به گل شد.

پرسپولیس ۲ - النصر ۲ : شوت دقیق و محکم مارتینز به کنج دروازه پرسپولیس با فاصله کمی از دستان لک عبور کرد و به تور دروازه چسبید.

پرسپولیس ۳ - النصر ۲ : میلاد سرلک خلاف جهت برد جونز که به سمت چپ دروازه شیرجه رفته بود، وارد دروازه کرد.

پرسپولیس ۳ - النصر ۳ : شوت عبدالرحمن العبید به سمت راست رفت و تبدیل به گل شد.

پرسپولیس ۴ - النصر ۳ : شوت شجاع خلیل‌زاده دور از دستان برد جونز که به سمت راست شیرجه زده بود، پنالتی چهارم پرسپولیس را تبدیل به گل کرد.

پرسپولیس ۴ - النصر ۳ : حامد لک با شیرجه به سمت راست دروازه پنالتی مایکون را به زیبایی مهار کرد.

شرح گل‌ها


النصر ۱ - پرسپولیس صفر (دقیقه ۳۶: عبدالرزاق حمدالله): عبدالرزاق حمدالله با ضربه چیپ دروازه پرسپولیس را باز کرد تا النصر را پیش بیندازد.

النصر ۱ - پرسپولیس ۱ (دقیقه ۴۲: مهدی عبدی): وحید امیری با سماجت توپ را از بازیکن النصر گرفت و به بشار رسن پاس داد که او هم با ارسال تماشایی توپ را به مقابل دروازه فرستاد تا توپ با ضربه سر مهدی عبدی و واکنش ناقص برد جونز تبدیل به گل شود.

لحظات حساس

۱۱:۱۵- النصر کرنر سمت راست زمین را کوتاه کار کرد، اما ارسال زمینی و شوت عبدالرزاق حمدالله راه به جایی نبرد و در موقعیت آفساید به هم‌تیمی او رسید.

۱۷:۱۵- پاس به عقب عبدی و شوت زمینی بشار رسن قدرت لازم را نداشت و از کنار دروازه النصر عبور کرد.

۲۲:۴۰- ارسال دقیق بشار رسن از جناح راست زمین و ضربه سر مهدی عبدی به سمت دروازه النصر را مدافعان این تیم برگشت دادند.

۲۵:۱۰- پاس رو به جلوی پهلوان به وحید امیری رسید که او هم با پاس کات‌بک مهدی عبدی را صاحب توپ کرد که حرکت در عرض و شوت پای چپ مهاجم جوان پرسپولیس به اوت رفت.

۲۸:۱۰- ارسال سلطان الغنام از میانه زمین و ضربه سر عبدالرزاق حمدالله از بالای دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

۳۱:۰۵- سرتوپ چشم‌نواز بشار رسن و پاس در عرض او می‌توانست گل اول پرسپولیس را به همراه داشته باشد که شوت نوراللهی به سمت دروازه النصر رنرفت و به بیرون رفت.
۳۱:۵۵- شوت روی پای عبدالمجید الصلهیم بی‌دقت بود و با اختلاف زیادی از دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

۳۴:۰۰- خالد الغنام در محوطه جریمه پرسپولیس پس از دریبل نعمتی در برخورد با بشار رسن نقش بر زمین شد تا الجعفری، داور سنگاپوری اعلام پنالتی کند.
۳۸:۵۰- پاس وحید امیری و شوت نوراللهی راهی اوت شد.

دقیقه ۲+۴۵- شوت راه دور مارتینز در چارچوب دروازه پرسپولیس نبود و به بیرون رفت.

۴۶:۲۰- ضربه ایستگاهی تماشایی عبدالرزاق حمدالله به تیرک افقی دروازه پرسپولیس اصابت کرد و دفع شد.

۵۸:۰۰- شوت زمینی نوراللهی به تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین برخورد کرد.

۵۹:۰۵- کار تیمی بازیکنان پرسپولیس نزدیک بود همراه با گل شود که پاس رو به جلوی امیری، ارسال نوراللهی و ضربه آکروباتیک بشار رسن را مدافعان النصر دفع کردند.

۷۲:۰۱- ارسال عبدالله الخیبری را حمدالله به زیبایی مهار کرد که شوت او به شکل خطرناکی از کنار تیرک عمودی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
۷۶:۰۰- سانتر تند و تیز مارتینز از روی ضربه آزاد سمت راست زمین به مقابل تیرک دوم پرسپولیس و ضربه سر حمدالله با اختلاف کمی از کنار دروازه راهی اوت شد.
۷۸:۱۰- پاس رو به جلوی پهلوان و ارسال زیبای آقایی با کنعانی‌زادگان از مقابل دروازه النصر نتوانست استفاده کند و ضربه قیچی برگردان او توسط مدافعان حریف دفع شد.

۸۱:۱۵- شوت زمینی مارتینز راهی به چارچوب دروازه پرسپولیس نداشت و به اوت رفت.
۸۲:۰۰- حرکت تکنیکی حمدالله موقعیت خطرناکی برای النصر به وجود آورد که شوت فنی پای چپ او با فاصله کمی از کنار دروازه پرسپولیس عبور کرد.

۸۸:۰۰- بشار رسن در زمان ورود به محوطه جریمه النصر برخوردی با مادو داشت که داور در این صحنه پنالتی اعلام نکرد.

۹۲:۴۵- احمد یحیی با شوت پای چپ نزدیک بود گل دوم النصر را به ثمر رساند که شوت او به اوت رفت.

۱۰۴:۳۰- اسامه الخلف با شوت روی پا از پشت محوطه جریمه دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که حامد لک با واکنش خوبی توپ را برگشت داد.

۱۰۵:۲۰- نعمتی به قلب دفاع النصر زد و با حرکت در عرض سعی در قرار گرفتن مقابل دروازه این تیم داشت که شوت او پس از برخورد به مایکون راهی کرنر شد.

۱۱۵:۰۱- شوت کم‌دقت مارتینز با اختلاف زیادی از دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.در حاشیه


* عیسی آل‌کثیر، مهاجم و بهترین گلزن پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا به دلیل محرومیت از سوی کمیته انضباطی AFC در فهرست این تیم مقابل النصر حضور ندارد.
* پرسپولیس تنها یک تغییر اجباری در ترکیب خود نسبت به بازی اخیرش داشته که مهدی عبدی جایگزین آل‌کثیر محروم شده است.
* ترکیب ابتدایی النصر عربستان در بازی امشب برابر پرسپولیس، هیچ تغییری نسبت به دیدار گذشته‌اش در مرحله یک چهارم نهایی مقابل التعاون نداشته است.

* در دقیقه ۱۹ صحنه مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه پرسپولیس اتفاق افتاد که داور سنگاپوری اعتقاد به اعلام خطا روی عبدالفتاح عسیری نداشت و بازی را دنبال کرد.

* در دقیقه ۴۷ پس از ضربه آزاد حمدالله که به تیرک دروازه پرسپولیس اصابت کرد، بازیکنان النصر اعتقاد داشتند که توپ به دست مدافع پرسپولیس برخورد کرده که داور سنگاپوری پس از مشورت با کمک داوران ویدئویی تصمیمی برای گرفتن پنالتی نداشت.

* در دقیقه ۷۰ سلطان الغنام، وینگر النصر پس از دو بار مصدومیت نتوانست به بازی ادامه دهد و با برانکارد به بیرون از زمین انتقال پیدا کرد.
* اعضای سکونشین تیم پرسپولیس مشغول تشویق بازیکنان هستند.
* سرمربی النصر بارها به قضاوت داور سنگاپوری معترض شد.

* وحید امیری با دریافت کارت زرد از بازی بعدی پرسپولیس(در صورت صعود به فینال) محروم شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.