کد خبر: 6656
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
بیماران کرونا

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: وضعیت تهران قرمز است و ۱۳۶ تهرانی در یک روز بر اثر این بیماری جان باخته اند، برای مهار کرونا لازم است که به مدت دو هفته تهران تعطیل شود.

به گزارش پیام خبر، ناهید خدا کرمی امروز به دلیل مرگ ۱۳۶ بیمار کرونایی در یک روز خواستار اعمال محدودیت های دو هفته ای در تهران شد، چندی پیش محسن هاشمی رییس شورا نیز همین درخواست را کرده بود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه دلیل این درخواست ها نگرانی ها از افزایش روزافزون بیماران کرونایی است، عنوان کرد: روز گذشت از سمت استانداری این محدودیت ها برای یک هفته اعمال و صادر شد، با توجه به شرایط سوالی مطرح می شود که آیا با تعطیلی یک هفته ای اپیدمی کنترل می شود که جواب این سوال خیر است.

خدا کرمی با اشاره به اینکه با چندین اپیدمیولوژیست صحبت کرده و همه آنها اعتقاد دارند که تعطیلی یک هفته ی تاثیر اندکی دارد و صرفا فراز و فرود اپیدمی را موجب می شود، تصریح کرد: اگر این محدودیت ها نتوانیم به شیوه درست کنترل کنیم، شاهد افزایش و اوج بیماری خواهیم بود، اگر مسئولان نمی توانند کار و تصمیم بهتری در این مورد بگیرند، همان اپیدمی گله ای را دنبال کنید.

وی افزود: وضعیت تهران قرمز است و ۱۳۶ تهرانی در یک روز بر اثر این بیماری جان باخته اند، برای مهار کرونا لازم است که به مدت دو هفته تهران تعطیل شود.

رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران با ابراز نگرانی در خصوص محدود نشدن مسافرتها ادامه داد: مسافرتها سبب انتقال ویروس به نقاط پاک کشور می شود احیای اقتصادی مهم است اما جان مردم مهمتر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.