کد خبر: 6660
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
حمید جورکش مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز عنوان کرد: نشست هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان با حضور کلانشهر شیراز و به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، حمید جورکش از برگزاری نشست هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان با حضور کلانشهر شیراز و به صورت مجازی خبر داد، و عنوان کرد:  این نشست مجازی فرصتی برای صحبت و هم اندیشی در خصوص مسائل مشترک شهرهای تاریخی بود و امیدوارم با پایان یافتن همه گیری ویروس کرونا شاهد برگزاری نشست های حضوری باشیم.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز ادامه داد: هفدهمین نشست کنفرانس جهانی اتحادیه شهرهای تاریخی هر دو سال یک بار برگزار می شود و قرار بود این نشست خردادماه در کازان روسیه برگزار شود که به علت شیوع کرونا لغو شد، طی روزهای گذشته این نشست به صورت مجازی با شرکت قائم مقام شهردار شیراز برگزار شد.

جورکش با بیان اینکه در نشست هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان تصمیم گرفته شد که هفدهمین نشست در خرداد ۲۰۲۱ برگزار شود افزود: با در نظر گرفتن شرایط مختلف همچون اعلام پایان رسمی همه گیری کووید ۱۹ از سوی سازمان بهداشت جهانی و برداشتن محدودیت های سفر به روسیه و صدور روادید ورود برای اتباع خارجی توسط دولت آن کشور و عدم الزام به گذراندن دو هفته قرنطینه در بدو ورود به صورت حضوری برگزار شود.

به گفته وی  زمان برگزاری هجدهیمن کنفرانس جهانی شهرهای تاریخی استثنائا با فاصله زمانی یک سال از هفدهمین نشست و در سال ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد:  تصمیم گیری در زمینه شهرهای علاقه مند به عضویت در اتحادیه شهرهای تاریخی از دیگر مسایل مطرح شده در نشست مجازی هیات مدیره بود، هیات مدیره عضویت دو شهر جدید از روسیه در این اتحادیه را تایید کردند و شیراز نیز پیشنهاد داد ابتدا شهرهای علاقه مند به صورت آزمایشی عضو اتحادیه شهرهای تاریخی شوند و پس از طی مدت زمان مشخص و نحوه فعالیت آنها درخصوص عضویت قطعی تصمیم گیری شود.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز اضافه کرد: ۱۱۹ شهر از ۶۶ کشور عضو اتحادیه شهرهای تاریخی هستند، کیوتو رییس و بنیان گذار (ژاپن) و شهرهای شیان (چین)، قونیه (ترکیه)، بلرت(استرالیا)، بادیشل (اتریش)، گیونگ جو(کره جنوبی)، لیوبلیانا (اسلوونی) و شیراز اعضای هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی هستند.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز ارائه گزارش عملکرد مالی سال ۲۰۱۹ و تصمیم گیری درخصوص بودجه و برنامه های سال مالی ۲۰۲۰ را از دیگر عناوین دستورکار نشست هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان عنوان کرد.

براساس این گزارش، شیراز هم اکنون در سازمان های جهانی مختلفی همچون «اتحادیه شهرهای تاریخی»، «متروپلیس» (انجمن کلانشهرهای مهم جهان)، سازمان جهانی شهرهای هوشمند، شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو،   «شبکه همکاری بین شهری برای میراث فرهنگی معنوی» (ICCN)، «مجمع شهرداران آسیایی»، «سازمان پایتخت ها و شهرهای اسلامی» (OICC)، «سازمان شهرها و حکومت های محلی متحد» (UCLG) و «شهرداران صلح» عضو است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.