کد خبر: 6681
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
 • خبرنگار: زهرا بازیار
 • چاپ
یلدا راهدار

در آیینی با حضور اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رازقی رئیس اتاق بازرگانی فارس، افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس و مدیران کل دستگاه های اجرایی، مرکز جوار صنعت اتاق بازرگانی فارس افتتاح شد.

به گزارش پیام خبر، یلدا راهدار در آیین افتتاح مرکز جوار صنعت اتاق بازرگانی فارس گفت: امروز فراگیری مهارت های لازم در زمینه تخصصی به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر از اهمیت و جایگاه ویژه ای در امر توسعه کلان برخوردار است. در دنیای سرشار از رقابت امروزی، افراد ماهرتر و آموزش دیده تر نقش مؤثری در کارآمدی و بهره وری اقتصادی خواهند داشت.

وی افزود: قرار نیست اتاق بازرگانی در حوزه فعالیت موازی و هم راستا با مراکز آموزش عالی و فنی و حرفه ای داشته باشد بلکه ما در حوزه آموزش اتاق بازرگانی فارس صرفا به دنبال برگزاری دوره های آموزشی در چارچوب وظائف اتاق و سرفصل های آموزشی مورد نیاز بخش خصوصی که در موارد آموزشی کمتر به آن پرداخته شده، هستیم.  

راهدار با ارائه گزارش عملکرد واحد ترویج و آموزش اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: این واحد در سال ۹۱  با هدف آگاه سازی فعالین اقتصادی نسبت به شرایط در حال تغییر اقتصاد جهانی در امر تولید و تجارت بین الملل، فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی اظهارداشت: این اتاق از سال ۹۵ همزمان با ایجاد چارت سازمانی و تخصصی شدن فعالیت‌ها، رویکرد جدید و گسترده‌ای نسبت به کیفیت و کمیت دوره‌های آموزشی و به طور ویژه دوره‌های توجیهی و تخصصی کارت بازرگانی را در پیش گرفته و جهشی چشمگیر در محتوا و تعداد دوره‌های آموزشی ایجاد کرده است و زیرساخت های لازم جهت مهارت محور نمودن دوره ها را فراهم کرد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: کسب مقام برتر در بخش آموزش در بین اتاق های سراسر کشور از سال ۹۵ تا سال ۹۸، برگزاری نشست مدیران آموزش اتاق های سراسر کشور به میزبانی اتاق بازرگانی فارس در سال ۹۷، تدوین ۱۴ برنامه آموزشی تخصصی ویژه توانمندسازی تشکل ها، تدوین برنامه دوره های تخصصی بصورت ماهیانه براساس نیازسنجی اعضا و نیاز روز جامعه از مهمترین فعالیت های این دفتر بوده است.

راهدار با بیان اینکه فعالیت های این دفتر موجب افزایش سطح دانش و رضایتمندی فعالان اقتصادی استان فارس بوده است ادامه داد: افزایش چهار برابری فراگیران آموزش در گروه سنی جوانان و افزایش سه برابری فراگیران آموزش اعم از دوره های کارت و دوره های تخصصی از دستاوردهای ما در اتاق بازرگانی فارس است.

وی عنوان داشت: دفتر ترویج و آموزشی اتاق بازرگانی فارس در دوران کرونا نیز پیشقدم در برگزاری مجازی تخصصی در اتاق های کشور بوده است به طوری که در سالجاری تاکنون ۶ دوره جامع کارت بازرگانی، ۲۰ دوره تخصصی ویژه ذینفعان و ۵ دوره ویژه کارکنان برگزار کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.