کد خبر: 6694
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
سید محمدصادق کشفی نژاد، مدیر کل بهزیستی فارس

مدیرکل بهزیستی استان فارس در خصوص نحوه کمک رسانی مردم به کودکان کار بیان کرد: پول دادن به این بچه ها کمک نیست و این طریق دل سوزاندن باعث ایجاد توقع زیادی کودک می شود و مسیر صحیح تربیتی وی را مختل می کند.

به گزارش پیام خبر، سید محمدصادق کشفی نژاد گفت: هر سال هفته ای تحت عنوان هفته جهانی کودک نامگذاری شده که امسال این هفته 12 تا 17 مهرماه است.

مدیرکل بهزیستی استان فارس با اشاره به اینکه امسال هفته کودک با اربعین مصادف شده است و خطر کرونا کودکان را تهدید می کند؛ گفت: برنامه های هفته کودک محدود شده است اما با این حال برگزاری مسابقه نقاشی، شعرخوانی و قصه خوانی در فضای مجازی با موضوع "آینده را باید ساخت" ، اجرای طرح خیرین کوچک، انتشار پیام های تربیتی و قوانین کودک و راه اندازی اتوبوس جهت توزیع ماسک های کودکانه بین کودکان محروم در حاشیه شهر از جمله مهمترین برنامه های این سازمان در هفته ملی کودک است.

وی حقوق کودک را پر اهمیت دانست و اظهار داشت: هیچ کودکی نباید از تبعیض رنج ببرد؛ کودکان حق حیات دارند و باید مراحل رشد را طی کنند. آنها حق اظهار نظر آزادانه دارند به خصوص در مواردی که به خودشان و حقوق کودکان مربوط است.

مدیرکل بهزیستی استان فارس از همه مسئولان اجرایی خواست اهمیت بیشتری به حقوق کودکان دهند و این موضوع در اولویت کارهای آنان قرار گیرد.

کشفی نژاد گفت: اهمیت حقوق کودکان باعث شده است اداره بهزیستی هم به صورت ویژه‌ای در این موضوع ورود داشته باشد و امور مربوط به سلامت جسم و روان و امور تربیتی کودکان در دستور کار این سازمان قرار بگیرد و در این امر به کودکان کار باید نگاه گسترده داشت یعنی به همه کودکان توجه داشت نه فقط کودکان سر چهارراه ها و فرقی نمی‌کند که این کودک از اتباع افغانی هست یا ایرانی هرچند مسئولیت ما در قبال کودکان کار هم وطن هم  از لحاظ ارتقاء کیفیت تحصیل و هم از لحاظ ارتقاء کیفیت زندگی خانوادگی سنگین تر است.

وی با اشاره به کودکان کار مشغول در چهارراه ها و خیابان ها خاطرنشان کرد: مردم باید مواظب باشند با مداخله در امر کمک رسانی به کودک صدمه به مسیر تربیتی و رشد کودک نزنند مثلاً دادن تراول 50 هزار تومانی به کودک باعث اختلال در مسیر صحیح رشد او می شود.

این مقام مسئول، گفت و گو با خانواده این کودکان جهت جلوگیری از آمدن فرزندانشان به سر چهارراه ها را از وظایف نهادها دانست و خاطرنشان کرد: نهادها باید از طریق دیگری برای این کودکان شغل ایجاد کنند و آموزش و توانمندسازی کودکان و حمایت از خانواده هایشان را در دستور کار قرار دهند.

مدیرکل بهزیستی استان فارس در خصوص نحوه کمک رسانی مردم به کودکان کار بیان کرد: پول دادن به این بچه ها کمک نیست و این طریق دل سوزاندن باعث ایجاد توقع زیادی کودک می شود و مسیر صحیح تربیتی وی را مختل می کند.

وی مراکز خدمات رسانی به کودکان که در زمینه آسیب های کودکان فعالیت دارند را یک مرکز روزانه در مرودشت و سه مرکز روزانه و شبانه در شیراز معرفی کرد که آماده فعالیت خدمات رسانی به کودک و خانواده میباشند و افزود: بسیاری از مراکز مهد کودک مجوز از مراجع ذیصلاح مثل آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی را دارا نیستند و به مردم توصیه میشود به تابلوی مرکز مهد کودک توجه کنند و کودکانشان را به هر مهدکودکی نسپارند.

محمدصادق کشفی نژاد تعداد مهدهای کودک دارای مجوز را در سال 98، هزار و 127 مهد کودک در استان فارس و تعداد کودکان تحت آموزش در این مهد ها را 4 هزار و 572 کودک شمرد و گفت: برنامه های افزایش مهارت کودکان و آموزش خود مراقبتی از جمله فعالیت ها و آموزش های این مهدهای  کودک است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.