کد خبر: 6709
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
نوذری ، عضو شورای شهر شیراز ،بهسازی خیابان

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ایده شورای شهر و اجرای خوب شهرداری شیراز در مسابقه پل زندگی نشان داد که مدیران شهری در آینده هم باید از این شیوه جلب مشارکت عمومی در جهت پیشبرد پروژه‌های خود با کیفیت بهتر و هزینه کمتر، بهره ببرند.

با واگذاری کارها به مردم، هزینه اداره شهرها هم کمتر می‌شود.

نوذر امامی  در آیین اختتامیه مسابقه پل زندگی، با بیان اینکه این شیوه‌ی شورا و شهرداری شیراز به کاهش هزینه‌ها در طراحی پروژه منجر شده است، بیان کرد: این مسابقه نشان داده که اگر از مشارکت مردمی و به ویژه نیروی جوانان و متخصص استفاده شود، هزینه‌های اداره شهر نیز کمتر می‌شود و در واقع باید عمده کارها به خود مردم و جوانان واگذار شود.

او تصریح کرد: برای طراحی همین پروژه پل زندگی اگر از شیوه دیگری استفاده می‌شد ممکن بود میلیاردها تومان هزینه برای شهرداری در بر می‌داشت اما خوشبختانه این مسابقه شایستگی جوانان طراح و معمار ما را ثابت کرده است.

امامی با اعلام رضایت از پذیرفته شدن بالغ بر ۱۶۷ طرح در این مسابقه، اضافه کرد: این آثار ارزشمند قابلیت این را دارند که در یک نمایشگاه تخصصی برای استفاده دانشجویان، مراکز علمی و علاقه‌مندان معماری و شهرسازی مورد استفاده قرار گیرد.

امامی با یادآوری اینکه برگزاری مسابقه پل زندگی در سطح ملی ایده شورای شهر و با اجرای بسیار خوب شهرداری صورت گرفته است، به مدیران شهرداری توصیه کرد که طراحی پروژه‌های دیگر خود را نیز به همین صورت به مسابقه بگذارند تا بهترین طرح ارائه، انتخاب و اجرا شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز در پایان شیراز را ایران کوچک با مردمی فهیم و متمدن از اقوام و فرهنگ‌های مختلف توصیف کرد و یادآور شد: شیراز با فضاهای بسیار زیبا و جاذبه‌های کم‌نظیری که دارد آماده هنرنمایی طراحان و معماران توانمند است و من از همه اساتید و جوانان حوزه معماری و شهرسازی برای توجه به ظرفیت‌های فوق‌العاده این شهر جهانی، دعوت می‌کنم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.