کد خبر: 6710
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
آذری جهرمی، آیین پایانی مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان در شیراز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی روستایی و عشایری کشور تأکید کرد که تا پایان دولت باهدف تحقق شعار «دسترسی همگانی» ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند.

 به گزارش پیام خبر، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی روستایی و عشایری کشور هم‌زمان با روز روستا و عشایر با حضور رئیس‌جمهوری، در تشریح بهره‌برداری از فاز نخست طرح شبکه هوشمند مدارس کشور (دانا) گفت: به دستور جنابعالی وزارت ارتباطات بخش مهمی از توان خود را مصروف تحقق «عدالت ارتباطی» کرد.  
وی افزود: باوجودآنکه تلفن همراه در اوایل دهه ۷۰ وارد کشور شده بود ولی تا سال ۹۲ تنها ۱۱ درصد از روستاهای کشور را فراگرفته بود و امروز پوشش شبکه تلفن همراه در ۹۵ درصد از همه روستاهای کشور فراهم است.
وزیر ارتباطات ادامه داد: اتصال به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی به اینترنت پرسرعت که در دولت یازدهم و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۴ آغاز شد، هم‌اکنون در ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار فراهم است و تلاش داریم تا پایان دولت این عدد را برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار به ۱۰۰ درصد برسانیم تا شعار «دسترسی همگانی» محقق شود.
آذری جهرمی بابیان اینکه مأموریت دیگری که به وزارت ارتباطات محول شد آماده کردن زیرساخت‌های تحقق «عدالت آموزشی» بود گفت: در دوران کرونا و با فراگیری آموزش مجازی، بحث «عدالت آموزشی» یکی از موضوعاتی بود که موردتوجه قرار گرفت.
وی افزود: امروز برای بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز، یک‌میلیون معلم و کادر آموزشی، حدود ۴ میلیون دانشجو و بیش از ۱۰۰ هزار استاد اینترنت رایگان برای آموزش مجازی فراهم کردیم که یک خدمت بزرگ از طرف دولت برای مردم بود.
وزیر ارتباطات تأکید کرد: فراهم کردن زیرساخت‌های مدارس هوشمند فارغ از نقاط شهری و روستایی از پروژه های دیگری است که وزارت ارتباطات برای تحقق عدالت آموزشی در دستور کار خویش قرار داد و این پروژه به‌صورت هم‌زمان در مناطق شهری و روستایی آغاز شد. این برنامه در ذیل برنامه «ایران هوشمند» پیگیری شد.
در ادامه برنامه امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات از کنارک سیستان و بلوچستان با ارائه گزارشی از فاز نخست طرح شبکه هوشمند مدارس کشور (دانا) گفت: امروز آماده هستیم تا اتصال ۷۶ هزار و ۲۰۰ مدرسه به شبکه اختصاصی مدارس با نام شبکه دانا را آغاز کنیم.
وی افزود: تاکید جنابعالی در چهار ماه گذشته بر راه‌اندازی این شبکه باعث شد تا این پروژه با سرعت بیشتری پیش برود و ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه سرمایه گذاری برای این شبکه انجام گرفت که تولید کنندگان داخل در سه شیف اغلب تجهیرات مورد نیاز آن را تامین کردند.
ناظمی تصریح کرد: امروز ۹۴ درصد از مدارس کشور به شبکه دانا متصل می‌شوند و این شبکه زیرساخت مدارس هوشمند هستند و پایه‌ای است برای اینکه بشود روی آن خدمات و محتوای مناسب ارائه داد.
در ادامه با معرفی چند پلتفرم که در شبکه دانا می‌تواند به آموزش مجازی دانش آموزان کمک کند پرداخت.
پس از گزارش معاون وزیر ارتباطات، رئیس‌جمهوری دستور راه‌اندازی رسمی شبکه دانا را صادر کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.