کد خبر: 6712
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
بازی کودکان - تبلت - گوشی همراه

کودک، کودکی، دوران کودکی!؛ این مفاهیم و عناوین مدام در طول زندگی در خاطرمان جان می‌گیرد، زنده می‌شود و به یادمان می‌آورد زمانی را بگذاریم برای پرداختن به آنانی که برکت زندگی هستند و سایه‌سار آرامش؛ هر چند این مهم در دنیای پر مشغله و پر جنب و جوش و سرشار از دوندگی این سال‌ها و روزها کمتر اتفاق می‌افتد و چه اتفاق دردناکی.

 به گزارش پیام خبر، اعظم سادات موسوی، کارشناس روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس به مناسبت هفته کودک مطلبی نوشته است که با هم می خوانیم.

به نام خدای خوب بچه‌های خوب

آینده ساختنی است

یکی بود، یکی نبود، غیر از خدای مهربون هیچ کس نبود و خدا بچه‌ها را آفرید.

کودک، کودکی، دوران کودکی!

این مفاهیم و عناوین مدام در طول زندگی در خاطرمان جان می‌گیرد، زنده می‌شود و به یادمان می‌آورد زمانی را بگذاریم برای پرداختن به آنانی که برکت زندگی هستند و سایه‌سار آرامش؛ هر چند این مهم در دنیای پر مشغله و پر جنب و جوش و سرشار از دوندگی این سال‌ها و روزها کمتر اتفاق می‌افتد و چه اتفاق دردناکی.

چه درد بزرگی است درک نکردن روزهایی که کودکت پا می‌گیرد و زمانی که نیاز دارد در کنارش باشی تا یاد بگیرد بگوید مادر، بگوید بابا و یاد بگیرد بعد از زمین خوردن‌هایش یا علی بگوید و از جایش بلند شود.  

این‌ها همه دغدغه های مادران و پدرانی است که برای کسب روزی حلال و به دست آوردن لقمه نانی می‌دوند و می‌دوند و مگر نه این است که همه‌ی این روزمرگی‌ها و تلاش‌ها برای رسیدن به شرایط مطلوبی است تا کودک در آن رشد کند و به بالندگی برسد. چه شده که همه چیزمان شده کار و کار و کسب درآمد برای زیستن؟ که به چه کارمان بیاید؟ که کودکانمان را چطور پرورش بدهیم و چه کنیم تا حداقل آسیب را در دوران شیرین کودکی تجربه کنند؟

هر سال هفته‌ای به نام کودک گرامی داشته می شود. هفته‌ای که اگر خوش‌شانس باشیم تلنگری به همه‌ی ما وارد می‌کند تا آگاهانه‌تر به این مخلوقات بی‌نظیر خدای مهربان بیندیشیم؛ در اهیمت دوران کودکی همین بس که در احادیث و روایات مختلف بر حقوق او تأکید شده از جمله انتخاب نام خوب، احترام به کودک، حق داشتن پدر و مادر خوب و ...

نام‌گذاری هفته‌ی ملی و روز جهانی کودک در تقویم‌ها نیز دال بر اهمین موضوع است. یک هفته که هیچ، یک ماه که هیچ، که تمام روزها، روز کودک است و نگاه پرسش‌گر، تشنه‌ی آموختن و طالب محبت کودکان، همیشه به دست‌ها و چشم‌ها و رفتار ما بزرگترهاست تا پناهگاه امنی باشیم برای همه‌ی دل مشغولی‌های بچگیشان.

یادمان باشد که «خوب زندگی کردن، تمرین می‌خواهد». تمرین کنیم تا با زندگی خوب، آینده‌ی روشنی را برای کودکانمان رقم بزنیم که «آینده ساختنی است». 

بچه‌ها بی‌گناه ترینند. خدای پاییز حواست به آن‌ها باشد.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.