کد خبر: 6720
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت استان فارس

رییس سازمان صمت استان فارس عنوان کرد: مراحل اجرایی راه‌اندازی خوشه انجیر استهبان با همکاری دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های بخش خصوصی  با هدف بسترسازی برای  تعامل و  هم‌افزایی، ارتقاء توان واحدهای تولیدی، صنعتی و حضور مستمر در بازارهای  بین المللی، ثبت برند جهانی و ارزش افزوده انجام خواهد پذیرفت.

به گزارش پیام خبر، حمیدرضا ایزدی در جلسه شورای اداری وبرنامه ریزی و دیدار با فعالان اقتصادی  شهرستان استهبان با بیان اینکه این شهرستان با توجه به  تولید فراوان محصولات باغی و زراعی  انجیر و زعفران، بعنوان قطب تولید این محصولات در کشور به شمار می رود، عنوان کرد: بنابراین انجام فعالیت بیشتر و تلاشی گسترده‌تر در توسعه صنایع تکمیلی و تبدیلی و بسته بندی  برای شناساندن این محصولات  ارگانیک  به هموطنان و مردم سایر نقاط جهان ضروری است.

رییس سازمان صمت استان فارس با اشاره به اینکه طرح خوشخ انجیر استهبان در حال راه اندازی است، ادامه داد: طرح مطالعات امکان سنجی ایجاد این خوشه و انعقاد قرارداد با پیمانکار در دستور کار سازمان صنایع کوچک قرار دارد، مراحل اجرایی راه‌اندازی خوشه انجیر استهبان با همکاری دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های بخش خصوصی  با هدف بسترسازی برای  تعامل و  هم‌افزایی، ارتقاء توان واحدهای تولیدی، صنعتی و حضور مستمر در بازارهای  بین المللی، ثبت برند جهانی و ارزش افزوده انجام خواهد پذیرفت.

ایزدی با بیان اینکه هم اکنون  تعداد  ۱۹ واحد فعال صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در با میزان سرمایه گذاری  ۲۴۸  میلیارد ریال در استهبان درحال فعالیت هستند، افزود: در این شهرستان  ۷ معدن فعال با ذخیره قطعی  ۵۷  میلیون تن و میزان سرمایه‌گذاری   ۵۲ میلیارد ریال و استخراج سالیانه نیم میلیون تن موجود است که باعث اشتغالزایی بیش از ۷۰ نفر شده و همچنین ۳ فقره پروانه اکتشاف و  ۲ فقره گواهینامه کشف با ذخیره قطعی یک میلیون تن و سرمایه‌ گذاری یک میلیارد ریال موجود است.

وی اضافه کرد: در شهرستان استهبان تعداد ۲۲ جواز تاسیس با پیش بینی  ۴۷۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۲۴۸ نفر اشتغال در زمینه های محصولات از لاستیک و پلاستیک، ساخت ماشین آلات و تجهیزات، محصولات غذایی و آشامیدنی و ساخت کاغذ و محصولات کاغذی صادر شده است، شهرستان استهبان داری تعداد ۲۴۱ صنوف تولیدی،   ۶۳۰  توزیعی،   ۱۲۸ خدماتی و  ۲۲۵ خدمات فنی که مجموعا بیش از ۱۲۰۰  فقره می باشد همچنین تعداد  ۱۳ اتحادیه و یک اتاق اصناف دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.