حیدر اسکندرپور، افتتاح فاز اول ایستگاه مترو «امام حسین (ع)»

شهردار شیراز عنوان کرد: برای مدیریت سیلاب این محدوده باید از دروازه قرآن تا رودخانه خشک بالغ بر ۲۴۰۰ متر لوله گذاری انجام دهیم که این امر هم اکنون در حال انجام است.

به گزارش پیام خبر، حیدر اسکندر پور بعد از بازدید از پروژه طرح مدیریت سیلاب دروازه قرآن با بیان اینکه با نظر مشاور ذی صلاح  برای مدیریت سیلاب این محدوده از دروازه قرآن تا رودخانه خشک را لوله گذاری انجام میدهیم، عنوان کرد: شهرداری با هماهنگی دستگاه های اجرایی به ویژه معاونت عمرانی استانداری فارس، مشاوری را برای مدیریت دفع سیلاب اتخاذ کرد.

شهردار شیراز ادامه داد: با توجه به  پیشنهادات مشاور مدیریت سیلاب، ایجاد پنج بند در بالادست دروازه قرآن که منابع طبیعی در حال اجرای آن است و اضافه کردن یک لوله دو هزار به لوله ای که از قبل تعبیه شده بود در پایین دست دروازه قرآن از جمله این تصمیمات بود.

وی در خصوص پروژه لوله گذاری از دروازه قرآن تا رودخانه خشک بیان کرد: با اجرای ۲۴۰۰ متر لوله گذاری از دروازه قرآن تا رودخانه خشک  هنگام بارندگی آب اضافی دروازه قرآن که ناشی از سیلاب کوه است و روان آبهای خیابان هایی همچون هفت تنان به رودخانه خشک منتقل می شود.

اسکندر پور با تاکید بر اینکه اجرای پروژه مدیریت سیلاب دروازه قرآن برای شهر شیراز بسیار مهم است، گفت: تلاش داریم بتوانیم در  زمان کوتاهی و پیش از شروع بارندگی ها این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

وی با یادآوری حادثه سیل دو سال پیش دروازه قرآن تصریح کرد: در سالهای دور حجم آب بالایی از دروازه قرآن به سمت شهر از طریق مسیر رودخانه ای که در کنار بنای دروازه قرآن بود سرازیر می شد اما شهرداری وقت در این مسیر لوله گذاری و آن را تبدیل به مسیر سواره می کند اما متاسفانه این لوله گذاری هنگام بارندگی شدید، پاسخگوی سیلاب نبود.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: به علت حساسیت پروژه مدیریت سیلاب از دستگاه های اجرایی به ویژه پلیس می خواهم که همراهی بیشتری با آن داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.