کد خبر: 6762
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
اشتغال زنان تحت حمایت

مدیر کل کمیته امداد فارس گفت: در ۶ ماهه امسال ۲۶۴۵ طرح اشتغال برای بانوان تحت حمایت کمیته امداد فارس با اعتبار ۶۵۰ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال ایجاد شده است.

به گزارش پیام خبر، محمد بذرافشان، با عنوان اینکه در ۶ ماهه امسال ۶۵۰ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان خواهر تحت حمایت استان تخصیص یافته است، گفت: از این میزان، ۱۴۰ میلیارد ریال از محل منابع امدادی و ۵۱۰ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال از محل منابع بانکی پرداخت شده است.

مدیر کل امداد فارس افزود: در ۶ ماهه امسال ۲۶۴۵ طرح اشتغال برای بانوان تحت حمایت استان فارس ایجاد شده که از این تعداد ۱۴۴۲ طرح روستایی و ۱۲۰۳ طرح شهری بوده است. همچنین با ایجاد میزان طرح های مذکور ۲۹۶۲ نفر از بانوان تحت حمایت شاغل شدند.

وی در خصوص نوع مشاغل ایجاد شده طی ۶ ماهه نخست امسال یادآور شد: ۱۲۶۴ طرح در مشاغل خدماتی، ۵۷۰ مورد دام‌پروری، ۶۲ مورد صنایع‌دستی و ۶۴ مورد کشاورزی، ۳۷۵ مورد فرش و گلیم بافی ۲۱۰ مورد پرورش طیور، ۴۷ مورد حمل و نقل و ۵۳ مورد نیز زنبورداری ایجاد شده است.


 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.