کد خبر: 6768
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
مهدی امیدبخش و سید علیرضا موسوی

همزمان با یادروز حافظ و هفته بزرگداشت این سخن‌سرای پارسی‌گوی جهان، این اداره کل با همکاری مؤسسه فرهنگی هنری بهونه، چهارمین دوره جشنواره کشوری بهونه را در زمینه شعر و دلنوشته برگزار می‌کند.

به گزارش پیام خبر؛ در نشستی با حضور مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همزمان با یادروز حافظ، چهارمین دوره جشنواره کشوری بهونه در قالب شعر و دلنوشته، و دبیری سید علیرضا موسوی، مدیر مؤسسه فرهنگی هنری بهونه، کار خود را آغاز کرد.

مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: حافظ، حافظه ادبی ایران است. فارس، این خواستگاه بلندآوازه ادبیات ایران‌زمین، نه تنها در پیشینه تاریخی خود، که در همه دوران‌های شاعران و ادیبان بزرگی را در خود پرورش داده است.

امیدبخش ادامه داد: همزمان با یادروز حافظ و هفته بزرگداشت این سخن‌سرای پارسی‌گوی جهان، این اداره کل با همکاری مؤسسه فرهنگی هنری بهونه، چهارمین دوره جشنواره کشوری بهونه را در زمینه شعر و دلنوشته برگزار می‌کند.

سید علیرضا موسوی، مدیر مؤسسه فرهنگی هنری بهونه نیز گفت: از روزهای آغاز بیماری کرونا تا کنون، در راستای ارزش نهادن به جایگاه هنر و گسترش فعالیت‌های هنری در قرنطینه و همه‌گیری کرونا، تأکید بر ضرورت تولید آثار هنری و ترغیب هنرمندان کشوری به تولید آثار هنری، امیدآفرینی، شادابی و انگیزه‌بخشی برای مبارزه و پیشگیری از بیماری کرونا، سه دوره جشنواره تولیدات آثار هنری در فضای مجازی را به صورت کشوری برگزار کرده‌ایم و اکنون همزمان با آیین‌های بزرگداشت یادروز حافظ این زرگ سخن‌سرای پارسی‌گوی، چهارمین دوره جشنواره را در زمینه شعر و دل‌نوشته برگزار خواهیم کرد.

جشنواره کشوری بهونه شعر و دلنوشته

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.