کد خبر: 6771
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز در همایش شهرداران

شهردار شیراز گفت: این پروژه شامل بیش از ۱۶ هزار متر مربع کف سازی، ایجاد فضای شهری و فضاهای مختلف فرهنگی و ورزشی است.

به گزارش پیام خبر، حیدر اسکندر پور در بازدید از عملیات اجرایی احداث فضای شهری بابا کوهی با بیان اینکه کاربری  خیابان باباکوهی در حال حاضر خودرومحور است، عنوان کرد: در طراحی جدید ۲۵ درصد فضای خیابان به خودرو و ۷۵ درصد به فضاسازی شهری و پیاده راه اختصاص می یابد، تلاش داریم پروژه طی مدت زمان ۹ ماه به بهره برداری برسد.

شهردار شیراز اضافه کرد:  این پروژه شامل بیش از ۱۶ هزار متر مربع کف سازی، ایجاد فضای شهری و فضاهای مختلف فرهنگی و ورزشی است، ایجاد دروازه ورودی برای خیابان، نصب المان، آبنما، ساخت فضاهای فرهنگی، نورپردازی، بهسازی پیاده رو، سرای غذا و بدنه سازی از مهمترین زیرساخت هایی است که در طراحی خیابان به آنها توجه شده است.

وی تصریح کرد:  احداث فضای شهری باباکوهی پروژه ای گردشگری است، این پروژه با توجه به نزدیکی به ورودی شهر و محور دروازه قرآن می تواند فرصت جدیدی را در کنار میدان قائم «عج» (اطلسی) برای شهروندان و گردشگران فراهم کند.

اسکندرپور با اشاره به اینکه اتصال بین شهر با طبیعت و ارتفاعات آرامگاه باباکوهی از دیگر مزیت های اجرای پروژه فضای شهری بابا کوهی است، افزود: این پروژه ارتباط  منطقی بین محیط شهر و فضای بکر و طبیعی کوه های شهر ایجاد می کند و در فازهای بعدی این خیابان را به ارتفاعات آرامگاه باباکوهی متصل می کنیم تا شهروندان برای اینکه ساعاتی رادر فضای مناسب شهر و طبیعت حضور داشته باشند از این پروژه استفاده کنند.

شهردار شیراز همچنین خاطرنشان کرد: در محدوده شهرداری منطقه ۳ شیراز، چهار پروژه دیگر در این سطح و ظرفیت در حال اجراست و تلاش می کنیم این پروژه ها تا پایان امسال به پیشرفت مطلوبی برسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.