کد خبر: 6778
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
کمک مومنانه به دانش آموزان

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس گفت: سازمان بسیج فرهنگیان استان فارس با همکاری اداره کل آموزش و پرورش فارس و تمامی ادارات آموزش و پرورش استان برای سومین بار مبادرت به جمع آوری کمک های مومنانه در قالب ۱۰ هزار بسته معیشتی کرده است.

به گزارش پیام خبر، ناصر جوکار در مراسم استقبال از کاروان کمک های مومنانه فرهنگیان استان در محل این اداره کل بیان کرد: رزمایش بزرگ  "لبخند رضایت" همگام با بسیج فرهنگیان سراسر کشور، در سراسر فارس برگزار می شود، این سازمان با همکاری اداره کل و ادارات آموزش و پرورش سراسرفارس برای سومین بار مبادرت به جمع آوری کمک های مومنانه کرده است که شامل پوشاک با ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان، اقلام معیشتی و نوشت افزار با ارزش هر بسته ۸۰ هزار تومان است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس با بیان  اینکه طرح لبخند رضایت طرحی ملی توسط سازمان بسیج فرهنگیان کشور است گفت : امروز ۱۰ هزار بسته معیشتی و کمک های مومنانه و اقلام پوشاک و لوازم التحریر همزمان در این طرح در سطح استان پهناور فارس توزیع می شود که این کمک ها در اختیار دانش آموزان بی بضاعت قرار می گیرد، از این تعداد ۴ هزار  بسته معیشتی کمک های مومنانه، پوشاک و لوازم التحریر در اختیار دانش آموزان و والدین آسیب دیده آن از بیماری کرونا در نواحی آموزش و پرورش شهر شیراز قرار می گیرد.

وی افزود: معلمان امروز ما به حقیقت در عمل، خود را نه تنها مسئول شعور دانش آموز می دانند که در ایام رنج و درد والدین آنان، خود را مسئول سایر نیازهای مادی دانش آموز نیز می دانندو معلمان با تاسی جستن از مولای خویش حضرت امام رضا(ع) که فرمودند؛ "معنویت یعنی معطل نکردن یک انسان وقتی که به تو نیاز دارد و تحقیر نکردن نیازمند وقتی که به او انفاق کردی" ثابت کردند که معنویت صرفا نه طول رکوع و سجود که دستگیری از نیازمندان است، چرا که اهداء به نیازمند، قبل از آنکه از تو بخواهد شرافت و ارزش است وگرنه پس از مطالبه عمل به این فریضه واجب است.

جوکار با اشاره به  حدیث گهر باری از  امام موسی ابن جعفر (ع) که فرمودند؛ من تضمین می کنم که انسان های بخیل به بهشت نمی روند و انسان های سخی به جهنم نمی روندادامه داد: معلم امروز، به دانش آموز امروز و مدیر فردا در عمل آموخت که میزان شرافت هر کس به میزان انفاق و دست گیری اوست نه دلار و ریال او بر خلاف اقتصاد گاتالاکسی و نظریه نظم خودجوش اجتماعی و دست نامرئی آدام اسمیت و نظریه تصاعد هندسی مالتوس کشیش پروتستانی که معتقدند"به فکر خویش باش، خدا به فکر فقراست.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس در پایان افزود: بدون شک اگر اقتصاد ما نیز بجای تکیه بر اقتصاد مقاومتی، به اقتصاد فریدمنی و نئوکینزی تکیه نداده بود، حجم تلفات و تبعات سو اقتصادی امروز به مراتب کمتر بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.