کد خبر: 6779
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
نشست خبری محسن کلاری، رئیس سازمان دانش آموزی فارس

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس، از توزیع ۴ هزار بسته کمک مومنانه شامل هزار بسته کمک های معیشتی، هزار بسته پوشاک و ۲ هزار بسته نوشت افزار در بین دانش آموزان نواحی شیراز خبر داد.

به گزارش پیام خبر، «محسن کلاری»   در مراسم استقبال از کاروان کمک های مومنانه فرهنگیان استان در  اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: در این حرکت مومنانه روحیه انفاق و نیکوکاری برای دانش آموزان موج می زند و دانش آموزان باید  به فکر هم کلاسی های خود باشند و از این حرکت ها درس بگیرند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه همه تلاش هایی که در حوزه تعلیم و تربیت صورت می گیرد و تمام آنچه که معلمان و کادر مدارس دنبال می کنند باید  منجر به تغییر رفتارهای حیات طیبه در دانش آموزان  گردد گفت: موضوع آموزش فراز و نشیب های بسیاری دارد اما آنچه که در این شرایط خاص برای دانش آموزان اهمیت دارد موضوع تربیت است که امیدواریم به وسیله این رفتارها و برنامه ها در دانش آموزان نهادینه شود.

کلاری این کمک های مومنانه را برگرفته از  احساس مسئولیت، غیرت و نگاه مومنانه دانست و گفت: اکنون که امکان حضور دانش آموزان در مدارس نیست این اتفاق بزرگی است که  توسط روسای آموزش و پرورش استان، فرهنگیان بسیجی و اداره مشارکت های مردمی و اداره شاهد اداره کل آموزش و پرورش فارس صورت گرفته است

وی با اشاره به اینکه این حرکت ها فضای آموزش و پرورش را  به روحیه انفاق و نیکوکاری عطرآگین کرده است گفت: این همان چیزی است  که ما برای  دانش آموزان همیشه  به عنوان یک نگاه، ایده آل و خروجی  در رابطه با سند تحول بنیادین در نظر داریم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس ادامه داد : در شرایط کنونی بهترین کار خیّرین، توجه به دانش آموزان بی بضاعت است  و اظهار امیدواری کرد که این کمک ها با مشارکت خیرین  ادامه داشته باشد تا مرهمی باشد بر زخم های دانش آموزان عزیزی که در شرایط اقتصادی موجود دچار مشکل هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.