کد خبر: 6780
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
 • خبرنگار: نوید جعفری
 • چاپ
جهاد کشاورزی

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نی ریز از ارایه تمامی خدمات دامی از قبیل دریافت تسهیلات، صدور و تمدید دفترچه دام و توزیع نهاده ها براساس هویت گذاری دام ها خبرداد و گفت: مقررشده است که با توجه به تعداد دام پلاک کوبی شده، نهاده ها به دامداران اختصاص یابد.

به گزارش پیام خبر، علیرضا بصیری تصریح کرد: واحد های دامی که پروانه بهره برداری ندارند نیز  می توانند در این خصوص اقدام کنند.

او یادآورشد: طرح هویت گذاری دام در نی ریز از تیر ماه سال گذشته شروع شده است و همچنان ادامه دارد و ادارات جهادکشاورزی و دامپزشکی با همراهی و همکاری بخشداری ها، دهیاری هاو شواراهای اسلامی شهر و روستا در این خصوص اطلاع رسانی لازم را انجام داده اند.

وی هدف از اجرایی شدن و اهمیت این طرح را دستیابی به آمار واقعی، حذف هزینه های موازی شناسایی و جلوگیری از قاچاق دام، برنامه ریزی طرح های اصلاح نژادی، استقرار نظام صحیح بهداشتی، افزایش سرعت و دقت در امر بیمه، تسهیل در روند توزیع نهاده ها و تامین نیازهای صنعت دامپروری به واکسن و دارو عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاپایان شهریور ماه، بیش از  ۲۱ هزار راس دام سبک و سنگین در این شهرستان هویت گذاری شده اند و این در حالی است که بر اساس سهمیه ابلاغی در نی ریز تا پایان امسال می باید بیش از ۱۵۰ هزار راس دام، پلاک کوبی شوند که در صورت تخصیص مستمر سهمیه نهاده های دامی از سوی دولت تحقق این امر دوراز دسترس نخواهدبود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.